FőoldalAdataimKvízKvíz RanglistaÜzenetekIsmerőseimKéptárFórum
E-mail cím:
Jelszó:        
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszavam
Twilight Zone
Ez a téma le van zárva!
1 2 3 4 5 

szemtelen rigó ( #153 ) 2016-09-11 19:08:13
Privát üzenet
911 érdekességei

1) New York City 11 betűből áll

2) Afganisztán 11 betűből áll.

3) Ramsin Yuseb neve (A terrorista aki azt mondta, hogy elpusztítja az Ikertornyokat 1993-ban) 11 betűből áll.

4) George W Bush neve 11 betűből áll.

5) New York a 11.-ik állam.

6) Az első repülő, amelyik belement a Tornyokba az American 11-es repülő volt.

7) Az American 77-es repülő amelyik szintén belerepült az épületbe, 65 utast vitt. 6 + 5 = 11

8) Az American 11-es 92 utast vitt. 9+2 = 11

9) A tragédia szeptember 11-én vagy 9/11 ahogy

most ismert. 9 + 1 + 1 = 11

10) Ez a dátum megegyezik az amerikai segélyhívó szolgálatok

telefonszámával 911-el. 9 + 1 + 1 = 11

11) Az áldozatok száma az összes repülőn 254. 2+ 5 + 4 = 11.

12) Szeptember 11 az 254.-ik nap a naptári évben.

Ismét 2 + 5 + 4 = 11

13) A madridi robbantásra ekkor került sor 2004/03/11.

3 + 1 + 1 + 2 + 4 = 11.

14) A Madridi tragédia 911 nappal később történt mint az Ikertornyok elleni merénylet.

Az előző magyarázatban szerepelt egy interneten forgó "kacsa" is ezt töröltem elnézést a felhasználóktól!
Válasz erre

szemtelen rigó ( #152 ) 2013-09-17 16:48:44
Privát üzenet
Antonin Horák - Tátra projekt - UFO a Tátrában - 1944

,,Én megdermedtem a csodálkozástól ott állt valami nagy fekete siló alakú tárgy, beépülve a fehér mészkőbe. Egy üveg simaságú látszólag ember alkotta szárnyas szerkezet. Érthetetlen, hogy miként ágyazódhatott be egy torony méretű tárgy egy hegység közepén."
Antonin T. Horák - Naplója 1944. október 23.

A jelentés arról szól, hogy Horák egy hihetetlen tárgyat fedezett fel a távoli múltban. A helyet, ahol a leletet megtalálta rajta kívül csak a felesége ismerte pontosan. Azért mert meg akarta védeni a szokatlan szerkezetet a ,,sírrablóktól". Tony Horák a Cseh Köztársaság keleti területén lévő Ville de Hermannstadtban született 1897. július 7-én. Nem sokkal születése után szülei visszatértek a Horák család ingatlanára az un. Domain Keilburgba ahol a család több generáción keresztül folytatta vállalkozását. A területen erdők, mezőgazdasági területek és urán valamint ezüstbányák voltak. Többek közt innen vásárolt Madame Curie uránszurokércet. Prágában tanult 1903-1915 ig. Megfordult ez idő alatt Párizsban és Londonban is. Harcolt az I. Világháborúban, hadnagyi rangig vitte. A Selmecbányai Egyetemen szerzett mérnöki diplomát. A két világháború közt megfordult Amerikában ahol bányászati tapasztalatokat szerzett.
Hazatérése után több bányának is igazgatója volt - 1939-ben letartóztatta a Gestapo, megszökött a munkatáborból és 1941-ben csatlakozott a cseh gerillákhoz.

Részlet Antonin Horák második világháborús naplójából:

Október 21. - Szombat délután a zászlóalj maradványai vonultak vissza a hóban Zegiestów terület északi lejtőin. Csapatom volt a hátvéd. Vasárnap hajnalban, két 70mm - es üteg tüzet nyitott ránk közelről - mintegy 300 méterről. Miután megállapította a helyzetünket, 12 órán keresztül lőtt ránk, szakaszunk felbomlott és találatot kaptunk. Arra tértem magamhoz, hogy egy magas paraszt (Slavek) húz ki az árokból. Havat tett a sebeimre. Aztán sebesült társaimmal hasonló módon cselekedett. Aztán egy eszkábált hordágyon elvontatta társaimat egy hasadékhoz - 4 órán keresztül haladtunk, míg odaértünk. Salvek egy sziklák közti rejtekhelyen megnyitotta a hasadékot, ami egy tágas barlang bejárata volt. Slavek megdöbbenésünkre nagyon ünnepélyes - mindannyiunknak keresztet kellett vetni - majd mélyen meghajolt a barlang hátsó falának irányába, ahol egy lyukra figyeltem fel. Mikor elment ugyanazokat az általa szentnek vélt rítusokat hajtotta végre és könyörgött, hogy ne menjünk beljebb a barlangba. Elkísértem tűzrevalóért és akkor elmesélte nekem, hogy csak az apja és a nagyapja járt beljebb a barlangban. Ami egy hatalmas labirintus, tele gödrökkel, amiknek nincs alja, zsákutcákkal. A levegője mérgező és kísértetjárta. Nyomorult éjszakát töltöttünk a barlangban társam (Martin) csak időnként tért magához ilyenkor adtam neki aszpirint és Slivovitzával kevert meleg vizet, kortyoltattam vele. Jurek reggelire két német sisakban vizet forralt azt keverte Slivovitzával, ez volt a reggeli. Slavek nem tudott ennivalót hozni napokig, mert lavina veszély volt valamint ellenséges síelő hadtestek mozogtak a környéken. Kint nem vadászhattunk, mert a lövések odacsalták volna az ellenséget. Azonban itt volt a barlang, amelyben lehettek hibernált állatok. Miközben ezeket fontolgattam Jurek fenyőkérget rágott és könyörgött, hogy menjek be a barlangba vadászni. Valamint ő is kíváncsi volt, vajon a durva és erős magabiztos Slavek milyen Istenségektől félhet annyira. Fegyvert, lámpát és fáklyát vettem magamhoz. Másfél órás veszélyes séta és elcsúszások után elértem a hosszú egyenes folyosó végén egy hordó méretű lyukat. Átmásztam rajta és még térden állva megdermedtem a csodálkozástól. Egy nagy fekete siló alakú fehér mészkővel keretezett tárgyat láttam Mikor visszanyertem a lélegzetemet azt hittem, hogy a természet egy bizarr építményével állok szemben - természetes fekete sóból vagy jégből vagy, lávából áll. De megzavarodtam a döbbenettől, amikor üveg simaságú szárnyakat fedeztem fel - ez egy látszólag ember alkotta szerkezet, amelyet sziklák zártak körbe minden oldalon. A gyönyörűen hajlított hengeres test kb. 25 méter átmérőjű. A test anyaga kékes-fekete tulajdonságai az acélhoz és a gumihoz hasonlítottak egyszerre. A tárgy körül nem azonnal észrevehető 20-25 cm-es repedést találtam, amely végig futott a barlang mennyezetéig, ahol kb. 2-5 cm széles volt. Egy fáklyát dobtam át a résen, ami hangos sercegéssel kialudt mintha egy forró vasat mázottak volna vízbe. Megpróbáltam átpréselni magam a résen, de megszorultam és alig tudtam kiszabadulni. A mai napra elég volt úgy döntöttem visszatérek a többiekhez, a tűzhöz.

1944. Október 24.

A hátizsákok és fegyverek hevederiből egy kb. 8m hosszú kötelet fontam. Este 10-kor újra a repedésnél álltam. A kötelet lehorgonyoztam a falhoz és átpréseltem magam a résen. Egy karbidlámpát nyújtottam előre egy boton és meglengettem, hogy belássam a teret. Aztán lecsúsztam a résben, ami lefele szűkült a ruhámat a nyakamba tűrte a fogazott szikla; egy csomó törmeléket sodortam magammal. A lámpám mellettem hevert a földön, de még világított. Félhold alakú fekete falú teremben voltam. A mozdulataim zöreje kórosan visszhangzott, még a légzésem hangja is. A félhold alakú terem 8x 25m-es volt. Próbáltam csákánnyal ezt az egyedülálló páratlan szerkezetet feltárni. Azonban a fény lassan kihunyt így vissza kellett térnem. Ruháimat levetettem és a fejem felett toltam ki a résből, nehogy megint beszoruljak miattuk. Megpróbáltam elkapni néhány denevért, de nem sikerült.

A továbbiakban többször meglátogatta a szerkezetet és megpróbálta feltárni a környezetét október 30-án azonban elhagyták a barlangot. Később az Amerikába emigrált Horák - Hynek ufológusnak feltárta az eseményeket - aki egy hivatalos expedíciót szervezett a területre - amire az engedélyt a hatóságok megadták - majd később megtiltották a kutatást.
http://www.virtuallystrange.com/cptr.us/tatra.html
Válasz erre

szemtelen rigó ( #151 ) 2013-09-05 11:27:02
Privát üzenet
Hopkinsvillei goblinok

1955. augusztus 21-én éjszaka, két Kentucky család azt állította, hogy ismeretlen lényekkel harcolt. Kentucky közelében Hopkinsvilleben két család azt állította, hogy földönkívüli lényekkel küzdött. Az esemény Suttonnék házában történt, ahol Suttonék és a Taylor család együtt vacsorázott. Valamikor az este folyamán, Billy Ray Taylor kiment vizet meríteni a kútból. Taylor egy hatalmas, fényes tárgyat látott az erdőben mintegy negyed mérföldre a háztól. Elindult a ház felé a vízzel, amikor látta, hogy egy furcsa lény közeledik. Billy ijedtében elejtette a vödröt, és berohant a házba. Ő és Sutton felkapták a lőfegyvereiket és kirohantak a házból. Rálőttek a lényre, de a fegyvereknek semmilyen hatása nem volt a lényre. Sutton és Taylor úgy írták le az idegeneket, mint 3 láb magas hegyes fülű vékony hosszú karú és lábú karom-szerű kézzel rendelkező lények. Azt mondták, úgy néztek, mint ha apró szörnyetegek lennének. Ezért úgy váltak ismertté, mint a Hopkinsvillei Goblinok.

A lények vagy ezüstös színűek voltak, vagy volt rajtuk valami fém páncélzat. A legfurcsább azonban ezeknek teremtményeknek a mozgása volt. Az idegenek úgy mozogtak, mint akire nem hat a gravitáció, ahogy lebegtek a föld felett, és lengő mozgással indultak el mintha vízen jártak volna. A két férfi visszatért a házba. Ugyanakkor egy másik lény jelent meg az ablakban. A két család menekülőre fogta. Autóval elindultak Hopkisvillebe, hogy az ottani rendőrségtől kérjenek segítséget. A rendőrök követték a tanyára és átkutatták a területet.
A rendőrök nem találtak bizonyítékot a lények ott létére, de úgy találták, hogy valamiféle "csata" dúlt a tanyán. Amint a rendőrség távozott az idegenek újra visszatértek és a harc folytatódott. Az eseményeket később a Légierő is vizsgálta de nem talált szilárd bizonyítékokat az esettel kapcsolatban. A helyi közösség és a kívülállók első reakciója az volt, hogy ez egy közönséges átverés. Azonban a két család egyáltalán semmilyen anyagi haszonra nem tett szert a storyból. Amikor a rendőrök a családoknál jártak a tanyán, furcsa fényeket láttak az égen. 1957 -ben a Légierő őrnagya arra a következtetésre jutott, hogy egy cirkuszból megszökött ezüstszínűre festett majmok voltak a lények. Renaud Leclet francia ufókutató úgy vélte nagy testű szarvas baglyokat néztek tévesen idegen lényeknek. Mások többek közt Dr. J. Allen Hynek valódinak tartotta az eseményt. A híres rendező Spielberg filmjei közül a Hopkinsvillei esemény ihlette az ET a Gremlins és Night Skies című filmjét.

Válasz erre

szemtelen rigó ( #150 ) 2013-09-02 19:36:14
Privát üzenet
KRISTÁLYKOPONYÁK

A Kristálykoponyológia - készítési idejét tekintve 3 szegmensbe sorolja a koponyákat - Ősi, Régi, - Kortárs koponyák. Az ősi koponyák 1500 évnél idősebbek és kézzel megmunkáltak és primitívebb megjelenésűek. A Régi koponyák 100-1500 év közt.

Ősi koponyák: Mitchel-Hedges, Sha Na Ra, ET, Ami, Max, Synergy, Einstein, Maja, Mahasamatman.

Régi Koponyák: Amar, British Museum Aztec Skull, Paris Skull, Smithsonian Skull,

Mitchel-Hedges koponya

Talán a leghíresebb kristálykoponya a Mitchell-Hedges kristálykoponya névadója egy valós a 20. századi "Indiana Jones", a brit felfedező és kalandor FA Mitchell-Hedges. Amiben különbözik a többi kristálykoponyától a levehető állkapocs és a rendkívüli átlátszóság. Egy darab kvarcból lett faragva akár a többi kristálykoponya. A koponya tömege 5.4 kg. A kristálykoponyát eredetileg "Skull of Dunn"-nak nevezték Hedges munkatársa után, aki részt vett az egyik expedíciójában Lubaantunban. (Belize) A koponyát állítólag a 16 éves Anna Mitchel-Hedges találta egy maja piramis romjai között. A koponyát később "Skull of Doom"-nak nevezték. Majd későbbi tulajdonosa "Skull of Love"-nak. A készítése rejtély mivel technikailag elkészíthetetlen, bárhogy készítették ahhoz fém eszközt nem használtak.
A koponya készítési idejéről, származási helyéről annak megtalálásáról, számos egymásnak ellentmondó leírás van. Vélt felfedezési ideje 1923.

Sha Na Ra koponya

A koponya tömege 5.98kg - 1995-ben fedezték fel Mexikóban. Anyaga tiszta kvarc. A Sha Na Ra koponya egy legmagasabb rendű Sámán eszköz. A koponyát pszichikai -régészeti módszerrel találták. A koponya jelezte a jelenlétét a megtalálójának paranormális lelki kontaktus révén. A Sha Na Ra az egyike azoknak a kristálykoponyáknak, amelyeket tudományosan megvizsgáltak és bebizonyosodott, hogy valóban egy ősi tárgy. Pillanatnyilag Michele Nocerino gyógyító a koponya őre.

ET

A koponya tömege 4.99 kg, anyaga füstkvarc Guatemalában fedezték fel. Nevét a koponya formájáról nyerte, úgy néz ki, mintha egy földönkívüli lény koponyája lenne. Az ET ősi kristály koponyát egy maja család fedezte fel, közel Guatemalához, mikor saját földjüket művelték 1906-ban. A leletet a holland Joky van Dieten szerezte meg 1991-ben, és végig utazta vele a világot. 1999-ben egy gyógyító szimpóziumon az arizonai Sedonában a maja papok megerősítették ezt hitet azzal, hogy felismerték benne azt az elveszett koponyát, amit napkelte ünnepségeken használták -és hogy a Plejadokhoz köthető. A koponyát 9 másik koponyával együtt európai múzeumok is bemutatták.

Ami

A koponya tömege: 3.86 kg. Anyaga sötét lila ametiszt. Származási helye Mexikó. Szokatlan jellemzői lyukak az állkapocs és koponya találkozásánál valamint homorú köralapú bemélyedések a fülek helyén. A koponya a Mixtec származású Porfirio Diaz elnök hivatali íróasztalán pihent, aki egy 4 éves ciklus (1876-1880) után még 35 évig (1884-1911) volt Mexikó elnöke. A koponya ezután Pedro Lascurian birtokába került, aki a Diaz elleni mexikói forradalom idején (1913) kb. egy óráig volt Mexikó elnöke. Az ametiszt koponya 1979-ben bukkant fel újra, amikor Francisco Reyes egy maja sámán vagy pap vásárolta meg és John Zamorra megbízásából az USA-ba vitte. Itt megvizsgálták és meg állapították, hogy a faragás iránya ellentétes az anyag természetes tengelyével akár a Mitchel-Hedges koponyánál. A koponya mindenképpen 1500 évnél idősebb. 1983-ban egy kölcsönfedezeteként használták a koponyát, amely 1985-ben egy üzletemberekből álló csoport birtokába került. 2009-ben 1 millió dollárért cserélt gazdát.

Max

A koponya tömege 8.17kg. Anyaga tiszta kvarc. Származási helye Guatemala. Az ún. Texas Kristály Koponya. A maja papok gyógyításra és rituálékra használták.

Max egy autentikus ősi kristály koponya, a világ egy csodája, becslések szerint több ezer éves, és sokak szerint, az egyik legritkább lelet, amelyet valaha találtak ezen a bolygón. Egy tibeti utazó gyógyító láma (Norbu) a Vörös Kalapos gyógyítók csoportjából, akik a Szikkim királyságából származtak. Eljutott a guatemalai maja papokhoz. Norbu láma, amikor elhagyta a majákat tőlük kapta az értékes koponyát, hogy segítse gyógyítói munkáját. Utazása során a koponyát a texasi Houstonba vitte itt kapott helyet egy oltáron, mint a gyógyítás spirituális eszköze. Ez idő alatt csatlakozott hozzá Joann Parks és Carl akiknek, Diana nevű 12 éves lánya csontrákban haldoklott. Sok évig dolgozott a láma alapítványában. Amikor Norbu meghalt minden magyarázat nélkül Parksnak adta a féltve őrzött koponyát. Csak annyit mondott neki, hogy egy napon eljön az idő, amikor megtudja, mit kell tennie vele. Joann Parks egy dobozba tette a koponyát és egy szekrényben tartotta évekig. 1987-ben Joann egy tv műsorban látta a kaliforniai Nick Nocerinot aki, a világ első kristálykoponya kutatás szakértője. Állítólag Necorino 1949 óta kereste Max -ot. Később megszerezte a Sha Na Ra nevű másik ősi kristálykoponyát. Egy ősi legendát követve, amely 13 életnagyságú koponyáról beszél. Az ősi tanítások szerint egy napon a 13 kristálykoponya együtt lesz és megnyitja a kollektív bölcsesség és tudás kapuját az emberiség számára - ha lelkileg és erkölcsileg kellően fejlett lesz. Egy nap az emberiség megtudja igaz-e a legenda igaz-e a legenda.

Synergy

A koponya tömege 7.03kg. Anyaga tiszta kvarc. Származási helye Mikronézia.

Ez a koponya először több mint két és fél évtizede bukkant fel, amikor egy európai üzletember és lelkes természetjáró Közép-és Dél-Amerikában járt. A koponyát egy nagyon öreg bennszülött férfitól kapta az Andokban, közel a perui és chilei és bolíviai határához. A faluban éjszakázott. Spanyol és portugál nyelven tudott beszélni a településen élőkkel. Az illető - hívjuk Georgenak- reggeli után, folytatta volna az útját. Azonban az öreg egy elvezette egy öreg ládához, kinyitotta a rothadó fedelet és elővette a kristálykoponyát és átnyújtotta a mi Georgeunknak. G-t lenyűgözte a nyilvánvalóan ősi ereklye, de nem akarta elfogadni az öreg azonban egyértelműen közölte, hogy neki adja, és hogy magával kell vinnie.
G megpróbálta kideríteni honnan származik a koponya. Egy fiatal fiú arról mesélt; hogy az 1700-as években egy spanyol katolikus apáca hozta a faluba és adta a nagyapjának, aki akkor még csak gyerek volt. A valószínűtlen mese szerint az apáca azt mondta; hogy a koponya egy elveszett civilizáció öröksége. És hasonlóan a keresztények keresztjéhez egy transzcendens szimbólum, amely a lélek halál feletti győzelmét testesíti meg. (megjegyzem kötve hiszem; hogy egy apáca ilyen hülyeségeket mondott volna - csak fordítom a sztorit ). Azt mondta nekik, őrizzék meg addig, míg a megfelelő személy nem jön, akinek átadhatják, és aki megossza a koponya üzenetét a világgal: amikor legyőzzük a halálfélelmet - örök életet és világosságot nyerhetünk. A koponya egy másik földről származik és meg kell várni a megfelelő személyt, aki segíthet, hogy a koponya folytassa az útját. A mi G-énk noha szkeptikus volt egy párnahuzatba tette a koponyát, amit egy hálózsákba tett. A koponyát kb. egy 25-30kg-os kristályból, faragták. Többször megpróbálták lemásolni, de a másolatok folyamatosan eltörtek mikor más majdnem készen voltak. G minden utazására magával vitte, és mindenkinek megmutatta, úgy gondolta, hogy a tárgy szerencsét hoz. Sok kutató megnézte a koponyát. Az egyik legérdekesebb tényt egy törvényszéki tudós tárta fel, aki koponyák alapján rekonstruált emberi arcokat. A vizsgálat után kijelentette, hogy a koponya határozottan egy valódi emberi koponya alapján készült. Azonban nem tudunk róla; hogy az arc rekonstrukció valóban megtörtént - e. 2005 -ben új fordulatot vett a kristálykoponya története. Egy mikronéziai bennszülött törzs vezetője egy újságban látott egy fotót a Synergy koponyáról. Elutazott, hogy a koponyát személyesen is megnézze. A koponyáról készült fotókat és egy kis ametiszt másolatot, amelyet állítólag feltöltött a koponya energiáival bemutatta a törzsi vezetőknek. Akik felismerték benne azt a tárgyat, amelyet századokkal ezelőtt egy kenun a Csendes-óceánra küldtek az Égi Emberek parancsára (lásd Mu ás Lemuria) hogy a megfelelő személyek kezébe kerüljön és elvigyék a világ más részeibe.
A törzsnek számos kristálykoponya van a birtokában - a koponyák szerves részét képezik a vallásuknak és hitüknek. A koponya valószínűleg a Hawaii szigetekről származott eredetileg.

Einstein

A legnagyobb kristálykoponya tömege 15kg. Anyaga tejkvarc. Származási helye Mexikó. A "Tudat Koponyája".

Az Indiana Jones és a kristálykoponya királysága című film bemutatója után sorra bukkantak fel a különböző "ősi" kristálykoponyák. Azonban Einstein valóban kivételes. A koponya nem kapott publicitást évtizedekig. Az első hivatalos bemutatója 2010. október. 10-én New York Cityben az Edgar Cayce Társaság szervezésében létrejött kristálykoponya találkozón történt.
Mindenkinek feltűnhet a 10-10-10 szám. A koponyát sok évvel ezelőtt már megvizsgálták és megállapították; hogy egy ősi ereklye. A legnagyobb az ősi kristálykoponyák közül. Súlyra és átmérőre is. Sokan azt gondolják, hogy a koponya nevét a Nobel díjas Elbert Einsteinről nevezték el. Noha Einstein maga is, csodálta kristályokat van is egy Einstein Kristály nevű híres kvarc, ami személyes tulajdona volt. A név ez esetben a fordításból jött vissza - arra utal; hogy a koponyát egy kb 100 kilós tömbből (egy kőből - egy csapásra) faragták ki. Minden koponyának saját ,,személyisége" Az Einstein koponyát a nagy szemgödrök miatt és mert állítólag a "szemekbe" nézve képeket, víziókat látnak. Ezért "Látomás-kő"-nek hívják. A koponya 1989 óta a Carolyn Ford tulajdonában van, aki Mexikóban akadt rá. A koponya a középső a 12 koponyából álló körben.

Maja

A koponya tömeg 3.95kg. Anyaga tiszta kvarc. Származási helye Honduras.

A maják állnak a kristály koponya misztérium középpontjában, valójában a legtöbb régi kristálykoponya maja eredetű. Van azonban, egy adott kristály koponya, ami úgy ismert, mint a "maja koponya". Ez a koponya annyira rejtélyes, hogy számos történet kering róla. Egyes források azt állítják, hogy a koponyát San Augustine- ban (Guatemala) találták 1912-ben. A másik azt mondja, hogy a koponyát a maja város helyén Copánban (Honduras) találták 1910-ben. A maja koponya attribútumaiban hasonlít az ametiszt "Ami" -re, többek közt méreteiben. A különbség az, hogy a maja koponya tiszta kvarcból készült. Mindkét kristálykoponya John Zamorra (maja sámán, gyógyító ember curanderó) révén került az USA-ba. Bár az ismert, hogy egy texasi ügyvéd vette meg a MAJA koponya holléte ismeretlen.

Mahasamatman

A koponya tömege 2 kg. Anyaga tiszta kvarc. Származási helye Brazilía.
Mahasamatman (a nevét egy indiai hercegről kapta) az egyik kevéssé ismert kristálykoponya, de ez az egyik legaktívabb kristálykoponyák közül. A koponya beceneve "Sammie Girl". Tulajdonosa Európában - Angliában és Skóciában használja meditációra.

Régi Kristály Koponyák, 1500 évnél fiatalabb ereklyék.

Amar vagy Ah-Mhar

A koponya tömege 10.06kg. Anyaga enyhén füstös tiszta kvarc. Származási hely Tibet.

Tibet az egyik legősibb kultúra a világon. A kínai invázió miatt a 14. Dalai Lámát száműzték Tibetből 1959-ben. A tibeti kulturális örökség megsemmisítése azóta is folyik a mintegy 6000 kolostort romboltak le. Az üldözés következtében számos tibeti menekült a Himalája veszedelmes csúcsain keresztül kockáztatva a halált vagy elfogás esetén a kommunista Kína büntetését. A tibeti Nagy Láma ekkor menekítette a 10 kg körüli koponyát Nepálba, hogy megvédje a kínaiaktól. A tibeti buddhizmus tantrikus szektája gyógyításra és jóslásra használta. A koponyát magukkal víve gyógyítanak a kolostorokban. A "Tibeti Kvarc" megkönnyíti a hozzáférést az Akasha Krónikához. Az Amar az egyik legnagyobb ismert régi kristálykoponya. A koponya a szeretetet és együttérzést testesíti meg. A koponya jelenleg egy amerikai buddhista szentélyben található.

British Museum Koponya

Tömege 5.45kg. Anyaga tiszta kvarc. Származása azték vagy európai.

A British Museum Kristály Koponya ("BM koponya"), érdekes története van. Eredetileg úgy gondolták, hogy az azték eredetű, és úgy nevezeték "azték koponya" egészen a közelmúltig.
Az 1990-ben, a British Museum úgy döntött, hogy lefutat egy tesztsorozatot a kristály koponyán a British Museum kutatói laboratóriumában, Londonban. Ekkor vizsgálták meg többek közt a Max a Sha Na Ra és Smithsonian kristálykoponyát is. A British és a Smithsonian koponya vizsgálatakor a megmunkálás nyomaiból kiderült, hogy ezek a koponyák nem Kolumbusz előttiek. Ezért a régi kategóriába sorolták őket. A kutatók azonban nem osztották meg a kutatási eredményeket a Max és a Sha Na Ra koponyával kapcsolatban.

Párizs koponya

A koponya tömege 2.54kg. Anyaga felhős kvarc. Származási hely Mexikó. A koponya 200 évig rejtőzködött a Párizsi Múzeum falai között. A koponya érdekessége, hogy egy lyuk van a közepén. Valamire tűzve használták, primitív megjelenésű; Kolumbusz előtti időkből, Mexikóból származik.

Smithsonian koponya

A koponya tömege 14.06 kg. Anyaga tejkvarc. Származási hely Mexikó. Kezdetben aztec eredetűnek gondolták, azonban ma már úgy tartják kevesebb, mint 100 éves. A koponya üreges.

Válasz erre

szemtelen rigó ( #149 ) 2013-08-22 14:26:24
Privát üzenet
Lucedio Apátság - Olaszország

A XXI. Század hajnalán derült égből a villámcsapásként érte a katolikus hívőket a papok pedofíliájáról és gyermekmolesztálásáról szóló hírek napvilágra kerülése. Az olaszországi Luciedo apátságban valami borzalmas dolog folyt évszázadokkal ezelőtt - amelyben fő szerepet kaptak ezek a démonok - és hely az óta is kísértet-járta. Lucedio története a XII. század meglehetősen ártatlanul kezdődik. Reiner, Montferat márkija egy darab mocsaras földet adományozott a Ciszterci Rendi szerzeteseknek, hogy kolostort létesítsenek, és hogy a mocsaras területen meghonosítsák a rizstermesztést, és innen kiindulva elterjesszék egész Olaszországban. A föld adományozás után a Rend felépítette új otthonát, és a következő években magas színvonalon folytatta a rizstermesztését. Mintegy 100 év elteltével furcsa pletykák bizarr mesék keltek szárnyra az apátság falain belül történtekről - és futótűzként terjedtek a régióban. Fiatal fiúk és gyermekek, akik dolgozni mentek az apátságba vagy épp szerzetesnek álltak sorra tűntek el, többé senki nem látta őket az apátság falain kívül. A falubeliek szerint éjjel fájdalmas és gyötrelmes sikolyok hallatszottak ki a falak mögül - valamint telihold idején furcsa idegen hangzású borzasztó dalok, amelyek egyáltalán nem hasonlítottak a szent énekekhez. A környező falvakban az a hír járta, hogy a Lucedio Apátság szerzetesei elhagyták a szent fogadalmukat és a sötétség mesterét a Sátánt, kezdték imádni.
A pletykák és feltételezések hamarosan bizonyítást nyertek. Egy este két fiatal fiút fedeztek fel véresen sebesen meztelenül félig kábultan a faluban. Amikor magukhoz tértek kissé a falu vezetősége elé vitték őket, ahol az apátságban folyó fekete mágiás rituálékról számoltak be, amivel a szerzetesek megkíséreltek erős démonokat megidézni a pokolból. A fiúk arról is beszámoltak, hogy számos fiút és gyereket tartottak fogva az Apátságban és megkínozták őket, valamint szexrabszolgaként használták őket, mert ezt követelte tőlük a Sátán. A foglyokat egy oszlophoz kötötték, és miközben megerőszakolták őket folyamatosan Istent átkozták, fogadalmat tettek arra csak a "legyek urát" szolgálják. A megmenkültek szerint ez a gyakorlat akár egy évszázada is folyt az apátságban. A rémült lucedioi lakosok III. Callixtus pápához fordultak, és kérték, vizsgálják ki valóban mi is, történik az apátságban. A pápa hivatalos vizsgálatot indított a jelentés vizsgálatára. Amikor a pápai vizsgálóbizottság megérkezett Lucedio Apátságába döbbenten és elborzadva fedezték fel, hogy a bejelentések igazak voltak.
A bizottságot 3 napig nem engedték be az apátságba - amikor végül is bejutottak felfedezték a fekete mágiás szertartások nyomait, és felfedték hogyan zajlott a fiatal fiúk kínzása és erőszakolása. A szerzetesek egy hatalmas gonosz démonikus erő befolyása alatt álltak ez irányította az apátság életét. 1457 - ben a pápa "Commendatioral control" alá vette az apátságot. Magyarul bezárták azokat a szerzeteseket, akik nem vettek részt a borzalmas szertartásokban más kolostorokba küldték, akik bűnösnek bizonyultak azokat elítélték és lefejezték. Az "Apátság" néven ismerté vált helyet, amit a Gonosz lakhelyének tartottak bezárták és zárva is maradt 300 évig. 1784-ben a Vatikán szekularizálta az Apátságot - az sokszor cserélt gazdát, többek közt Napóleon is a tulajdonosok közé tartozott. Napjainkban, az apátság magántulajdonban van, és rizsfarmot üzemeltetnek rajta. A tulajdonosok minden erőfeszítése dacára a hely továbbra is Olaszország legátkozottabb és kísértet-járta helyének számít.

Az egyik legismertebb legenda az apátság egyik pillérére vonatkozik, amelyikhez a fiatal fiúkat gyerekeket kötözték, kínozták és megerőszakolták - Évszázadok óta "Könnyező Pillérnek" hívják. Sok tanú egybehangzóan állította, hogy a pillér úgy nézett ki mintha sírna és valami furcsa nyöszörgő hang jött ki a belsejéből. Sokan próbálták bizonyítani, hogy a könnyezés valami csalás azonban ez nem sikerült. Számos EVP bizonyítja, hogy a megkínzottak szellemei ma is az apátság falain belül kóborolnak. Az EVP-k sikoltozást, sírást és kegyelemért könyörgést rögzítettek az apátságban. Sokan szörnyű látomásokat láttak a kínzásokról, mások rothadó hús és dögszagot éreztek, ami fekete felhőként borult rájuk. Sokan annyira megrémültek a démoni látomásoktól, hogy időlegesen süketen és vakon támolyogtak ki az apátságból, és néhányan öngyilkosságot követtek el a látogatás után.

Válasz erre

szemtelen rigó ( #148 ) 2013-08-16 11:58:48
Privát üzenet
A Korall Kastély

A Korall Kastély a floridai Homesteadben az egyik legcsodálatosabb épület, amit valaha ember épített. A teljesítmény, ami az elkészítéséhez kellett hasonló Stonehenge a görög templomok és az egyiptomi piramisoknál is megcsodálttal. Ezt a szinte emberfeletti teljesítmény Edward Leedskalnin lett bevándorló nevéhez fűződik. Nem csak a hihetetlen, hogy egyedül végezte építést, hiszen sokan építik egyedül a házukat. Azonban a hozzá használt építőanyagok miatt volt a vállalkozás annyira hihetetlen. A hatalmas korall tömbök (némelyik súlya 30 tonna) miatt volt hihetetlen a teljesítmény, mert Leedskalnin nem használt semmilyen modern gépet a mozgatásukhoz. A kérdés az hogyan volt képes felépíteni? Egyes becslések szerint a falak és épületek összsúlya meghaladja az 1000 tonnát. A faragott tárgyak súlya további 100 tonna. Az álló obeliszk súlya 28 tonna. A fal, ami körbeveszi 8láb (2.5m) magas a nagy blokkok súlya több tonna. A bejárat egy 9 tonnás kő lengőkapu, amely két ponton van rögzítve és kis nyomással mozgatható. A legnagyobb szikla súlya 35 tonna. Egyes kövek súlya kétszerese a Gizai Nagy Piramis legnagyobb köveinek. Leedskalnin 20 éven keresztül egyedül dolgozott. 1920-1940-ig. A történet szerint akkor építette, mikor elhagyta a menyasszonya, mert túl öregnek és gyengének találta. Leedskalnin végigcsavarogta Amerikát és Kanadát, majd Florida városában telepedett le egészségügyi okokból mivel TBC diagnosztizáltak nála. 1920 - ban kezdett hozzá a munkához - aztán 1936-ban, amikor lakóparkot és lakásokat terveztek a területre, elköltöztette az egész otthonát a 10 mérföldre levő Homesteadbe ahol, befejezte művet. Ma is megtekinthető, mint turisztikai attrakció. Hogy miként sikerült ez a mérnöki bravúr Leedskalninnek rejtély maradt az évek során, mert senki nem látta hogyan és mikor építette meg - telepítette át az építményt. Általában éjjel dolgozott lámpás fényében így nincs hiteles tanú, aki látta volna, hogyan mozgatta a hatalmas sziklatömböket. Leedskalnin autót kölcsönzött a tömbök szállításához azonban azt senki nem látta miként kerültek le és fel a nagy kövek. Sok furcsa történet és bizarr elmélet keringett arról, hogy miként épült fel végül is az objektum. Az egyik elgondolás szerint Leedskalnin egyfajta erőtérrel, ahogy Frank József a Sors című magazinban írta a Ville-örvények segítségével - ennek a láthatatlan energia mintázatnak, a planetáris rácsponti hálózat irányításával lebegtette a köveket. Leedskalnin azt állította, felfedezte a piramisok építésének a titkát és, hogy a túlbonyolított tudomány elfedi a szemünk elől az egyszerű valóságot - minden anyagot egyéni mágnesként fogott fel. És a köztük levő vonzással és taszítással magyarázta a teljesítményét. 1951-ben Leedskalnin magával vitte a titkát a sírba. Nem lehet tudni vajon bonyolult emelőkkel és csigákkal vagy valóban valami misztikus alternatív módon, vitte véghez az építkezést.

Válasz erre

szemtelen rigó ( #147 ) 2013-08-09 17:06:39
Privát üzenet
Agatha Christie eltűnése

1926- ban egy hideg decemberi estén, a "Krimi Királynője" Agatha Christie autóval elhagyta az Berkshire-i otthonát. Másnap reggel, egy tizenéves fiú felfedezte elhagyott kocsiját, a "Silent Pool" tó partján, ami néhány mérföldre volt az otthonától. Rendőrség alaposan átkutatta a területet, de Agatha maga volt sehol. Több ezer angliai és európai rajongó kereste fáradhatatlanul az írónőt. A keresésbe bekapcsolódott Sir Arthur Conan Doyle, a "Sherlock Holmes "regények írója is. Dorothy Sayers, egy másik híres bűnügyi regényíró is részt vett a keresésben, és később is használta a ,,tó jelenetet" egy könyvében. Sokan meg voltak győződve arról, hogy a férje, Archibald "Archie" Christie ezredes ölte meg. Megint mások úgy vélték, hogy a hírhedten depressziós írónő megölte magát egy kétségbeesési rohamában. Néhányan, köztük Mr. Christie is, azt hitte, hogy valószínűleg Agatha megtervezte saját eltűnését. A vizsgálat során többször elmondta a sajtónak miszerint a felesége néhány évvel, ezelőtt elmondta, egyszer majd eltűnik, és nem fogják megtalálni. Bár széles körben kritizálták a nyilatkozatot, a legtöbb ember úgy gondolta, hogy Archie Christie ezt egyszerűen a feszült helyzet miatt mondta. Közvetlenül Agatha eltűnése után, a rendőrség Mr. Christie állandó megfigyelés alá helyezte hisz - mint legvalószínűbb gyanúsítottat. Archie úgy gondolta, hogy a felesége bosszúból úgy döntött úgy, hogy eltűnik; hogy őt bajba keverje. De miért akart volna Agatha bosszút állni a férjén? A legtöbb beszámoló szerint boldog házasságban éltek 12 éve. Volt egy lányuk Rosalind - gyakran eljártak golfozni. Mivel azonban a hatóságok mélyebbre ástak Christie-ék házaséletében, nyilvánvalóvá vált, hogy nincs minden rendben.
A 1926 nyarán, Agatha anyja, Clara, elhunyt. Archie Christie, a helyett, hogy maradt volna, és segített volna Agathának a gyász és temetés körüli teendőkben, úgy döntött, hogy Londonba megy, és elhagyja a gyászoló feleségét. Nem sokkal később kiderült, hogy Archienak viszonya volt valakivel. Azt mondta Agathának, hogy ő beleszeretett a szeretőjébe, Nancy Neelebe, és azt tervezi, hogy feleségül veszi. Ő el akart válni Agathától, de az nem egyezett bele a válásba. Mr. Christie elismerte Agatha és Neele kisasszony beszélt egymással a felesége eltűnése előtti napon, de hogy miről azt nem tudja. Az egész helyzet kezdett hasonlítani egy krimihez, de a legnagyobb csavar még hátra volt. 11 nappal azután, hogy Agatha elhagyott autóját felfedezték egy zenész Bob Tappin azzal kereste meg a rendőrséget, hogy néhány nappal korábban mint ő egy nő is bejelentkezett az Old Swan (Öreg Hattyú) hotelbe, a yorkshirei Harrowgateben. És nagyon hasonlít az eltűnt Agatha Chrisitere.
Rendőrség kiszállt a hotelbe, magával vitte Archie Christiet, hogy azonosítsa a feleségét.
Amikor megérkeztek megtalálták Agathát, aki azt állította, hogy nem tudja miként került a szállodába. Több orvos megvizsgálta a zavarodott nőt és végül ideiglenes amnézia diagnosztizáltak. Amikor híre ment, hogy megtalálták Aghatát egyfajta médiaőrület, vette kezdetét. Özönlöttek az újságírók az Öreg Hattyú hotelbe. Mindenki azt szerette volna tudni: Miért szökött el Agatha? Miért nem jelentkezett mikor az egész világ őt kereste? Ha amnéziás miért Teresa Neele néven jelentkezett be a szállodába, amikor a Neele név a férje szeretőjének a vezetékneve?
Agatha Christie soha nem tudott vagy nem akart magyarázatot adni tetteire - és továbbra is ragaszkodott ahhoz, hogy nem emlékszik semmire.

Sokan úgy gondolják az eltűnését, jól megszervezte - így akarván növelni népszerűségét, ami sikerült is. Ebben az évben jelent meg hetedik könyve - A Roger Ackroyd gyilkosság, ami besteller lett. Dermesztő rejtélyek - egy rejtélyesen eltűnt és megkerült írónő tollából.
A legtöbben mégis úgy vélték, hogy idegösszeomlást kapott férje hűtlensége miatt és pár napra elvonult a világtól.
Az igazság ebben az esetben soha nem derült ki.

Válasz erre

szemtelen rigó ( #146 ) 2013-07-18 11:31:19
Privát üzenet
ROPEN, ROPEN-FÉNY

A Ropen a (az afrikai Kangomatóhoz hasonlóan) egy cryptoida amely Pápua Új-Guinea dzsungeleiben és szigetén és rettegésben tartja a bennszülötteket több ezer éve. Ezek a titokzatos "repülő démonok" világítanak a sötétben mikor sötétben vadásznak - lecsapnak a zsákmányukra és borotvaéles fogaikkal szétmarcangolják őket. Először nyugati misszionáriusok hozták a világ tudomására a második világháború után, a lényről szóló megfigyeléseiket. A beszámolók egy denevérszerű szárnyakkal ellátott hosszúkás, fogakkal teli csőrű, éles karmú egy nagyon hosszú farkú melynek osztott vagy lapátszerű a vége lényekről szóltak. A bennszülöttek és néhány kutató beszámolói szerint a lények világítanak a sötétben és éjjel így láthatók az égen. Ez a jelenség, az úgynevezett "Ropen fény". A kutatók (David Woetzel) úgy gondolják ez a biolumineszcens fény, segíti a lényeket a halak zsákmányolásában, amelyek elsődleges táplálékukat képzik. A szemtanúk elbeszélései és a kereső csapatok gyűjtött anyagai alapján a kutatók úgy vélik; hogy akár két külön állatról lehet szó. Ezt a feltételezést támasztja alá egy 1595 évi tengeri táblázat; amely figyelmezteti a hajósokat ezekre, lényekre a partmenti régiókban. Pápua Új-Guinea területén két szörnyet ábrázol hasonló fizikai tulajdonságokkal azonban az egyik jóval nagyobb. A Ropennel kapcsolatos viták velejárói a cryptozoologiának; az ortodox tudósok szerint a lény nem létezik. Azok a tudósok akik helyszínen jártak bizonyítottnak látják; hogy nem csak hanem két lény létezik. Az egyik egy nagy kb. 20méteres szárnyfesztávolságú a kisebb pedig 4m szárnyfesztávolságú. A nagyot Ropennek a kicsit pedig Duahnak hívják. Mindkettő tagja a feltételezhetően 65 millió évvel ezelőtt kihalt pteosauridák családjának. A Ropen azonos lehet a Dimorphodonnal amelyek a Bismarck-szigetcsoport barlangjaiban éltek a kisebb pedig a Rhamphorhynchus.
Válasz erre

Törölt bejegyzés ( #145 ) 2013-07-18 11:30:12
Törölve
szemtelen rigó ( #144 ) 2013-07-16 09:40:00
Privát üzenet
GCP EEG - Global Consciousness Project

A Globális Tudatosság Project

Amikor az emberi tudat koherensé és összehangolttá válik, a véletlenszerű rendszerek viselkedése változhat. Quantum esemény alapú véletlenszám-generátorok (RNGs) egészen kiszámíthatatlan sorozatokat írnak le nullákból és egyesekből. De amikor egy nagy esemény szinkronizálja több millió ember érzéseit, a hálózati RNGs finoman strukturálttá válik. Annak a valószínűsége kisebb, mint egy a milliárdhoz, hogy a hatás a véletlennek köszönhető
A bizonyítékok arra utalnak, feltörekvő nooszféra a integrálja és egyesíti a kollektív érzéseket.

(a nooszféra a bioszféra új evolúciós állapota, ahol az ember ésszerű tevékenysége a fejlődés döntő tényezőjévé vált. A nooszféra az ember tevékenysége által befolyásolt övezete a Földnek, vagyis a globális tudat szférája része a bioszférának.)

A Globális Tudatosság Project egy nemzetközi, multidiszciplináris együttműködés a tudósok és mérnökök közt. kb (100fő) Adatokat gyűjtenek folyamatosan a globális hálózaton szerte a világon található 70 fizikai véletlenszám-generátorról (tojás). Az adatokat egy központi archívumba továbbítják, amely már több mint 12 éve végzi a véletlen párhuzamos szekvencia szinkronizált 200 bites vizsgálatokat másodpercenként. A cél az, hogy megvizsgálják a finom összefüggéseket, amelyek tükrözik a jelenlétét és tevékenységét a tudatnak a világon. Az adatok azt mutatják; hogy igen jelentős eltérések mutatkoznak egy-egy nagy hatású globális eseménnyel kapcsolatban - sőt némely esetben az események bekövetkezte előtt. Ugyanakkor ez a kutatás arra is irányul; hogy a nagyszabású csoporttudatnak fizikai valóságot formáló hatása is van.
http://noosphere.princeton.edu/

Válasz erre

szemtelen rigó ( #143 ) 2013-07-14 15:48:22
Privát üzenet
Sokushinbutsu - élve mumifikálódás - Japán -

A Sokushinbutsu-k japán buddhista szerzetesek voltak, akik maguk idézték elő halálukat oly módon, hogy testük mumifikálódjon, nagyra becsült lelkük pedig elérjen a Nirvánába. Így válhattak Élő Buddhává. Ezt a fajta megvilágosodást nyüjónak nevezték. A "szertartás" Kínából ered. Vélhetően Kükai, a Shingon Buddhizmus alapítója vitte Japánba a Tang-kori Kínából (a VIII.-IX. században), az eltanult titkos tantrikus tanai elemeként - melyek később Kínában elvesztek. Talán tévesen értelmezték a Sokushin-jobutsu nevű tantétet, mely szerint a megvilágosodás "még ebben a létezésben" megvalósítható, "megtestesíthető". Ráadásul akkoriban azt rebesgették, hogy Kükai megvilágosodását követő halála után maga is mumifikálódott. Így az önmumifikálás a szerzetesek "álom-halálneme" lehetett. Úgy gondolták, ezzel megóvhatják népüket a természeti katasztrófáktól, és/vagy véget vethetnek az éhínségnek (Japánban 1700. körül jelentős éhínség volt). A metódus főleg Japán középső és északi területein "dívott", különösen Yamagata prefektúrában. Állítólag több száz szerzetes is próbára tette magát így, de úgy tűnik, csupán néhány tucatnyi járt sikerrel (legalábbis ennyiről tudnak: 28 "sikeres" múmiából 16 látogatható). Napjainkban a módszert nem támogatja és nem gyakorolja egyetlen buddhista hitközösség sem!

Az élve mumifikálódás több szakaszból álló folyamat sok időre és türelemre volt szükség hozzá. Hiszen itt nem egy holt-, hanem egy élő test mumifikálásáról van szó. Egyiptomban a legbomlékonyabb szerveket (agyat, beleket, stb.) eltávolították, ez esetben viszont nem volt erre lehetőség, így a test halál utáni rothadási hajlamát kellett még az életben minimalizálni. Az öngyilkosságnak ez a formája nem az anyagi világ elleni haragot fejezte ki, hanem az anyagi léttől való lassú elválás spirituális formáját. Többnyire idős shingon buddhista szerzetesek végezték el a gyakorlatot, mely 1000 napos (azaz majdnem 3 éves) fázisokból állt. Elvileg 3000 nap összesen (több, mint 8 év!), de forrásaim más-más elosztásban írták, így biztosat nem tudok erről. Az első két 1000 napos periódusban többnyire mind egyetértettek. Mivel a zsírszövet előszeretettel rothad, az első ezer napban megkezdődött a szervezet zsírmentesítése (nem éppen a legkellemesebb fogyókúra, de kétségtelenül hatásos): kizárólag magvakból álló diéta, és mellé meghatározott mozgásgyakorlatok rendszeres végzése. Mindezt ezer napon át...
A következő ezer napban tovább szigorították az étrendet: már csak fenyőkérget és gyökereket ehettek. Ezzel a maradék zsírszövet felszámolását is segítették, és még jobban lecsökkentették szervezetük nedvességtartalmát, hogy halál után a testük majdan ne elbomoljon, hanem kiszáradjon.
A harmadik ezernapos kúra (egyes források szerint az előző ezer nappal párhuzamosan zajlik) az urushi tea kúra. És itt most ne valami zamatos japán zöld teára gondoljunk! Az urushi fa (Toxicodendron vernicifluum) gyantájából készült, amit eredetileg lakk-készítésre használnak, és urushiolt tartalmaz (v.ö.: mérges szömörce), ami egy mérgező anyag. Nem is az ízéért itták ezt a bizarr főzetet, hanem mert hányást, izzadást, és gyakori vizeletürítést okozott, ami tovább dehidratálta szervezetüket. További haszna az volt, hogy a test maga is mérgezővé vált, így a múmia jobban ellenállt a férgek és rovarok étvágyának.
Az eddig történtek alatt a szerzetes egyébként normális életét élte - gyakorlatokat végzett és tanított minden nap. Azt hiszem, ez az utolsó fázis lehetett a legnehezebb: a szerzetes csont-és-bőr testét egy szűkös kőkoporsóba zárták, amiben éppen hogy elfért lótuszülésben. Gyakorlatilag élve eltemették. Így kellett maradnia a szent pozitúrában, sem táplálékot, sem folyadékot nem vett magához, csupán egy keskeny bambuszcső kötötte őt össze a külvilággal, amin keresztül oxigénhez juthatott. A kezében lévő csengővel minden nap jelezte, hogy még életben van. Amikor a csengő végleg elhallgatott, a lélegzőcsövet kihúzták, és lezárták a sírt. És ekkor következett az utolsó ezer nap (más források szerint az élve eltemetés napjától számolták)...
A procedúra legvégén (az utolsó ezer nap leteltével, más forrás szerint azonnal a halál után - én az előbbire szavazok) a sírt felnyitották, és kiderült, hogy a szerzetes sikerrel járt-e? Ha egy tökéletes múmiát találtak, mely még mindig lótuszülésben ült, Buddhaként tisztelték, és díszes ruhában vitrinbe helyezték egy közeli templomban. Ha azonban rothadó hullát találtak, bár nagyra becsülték a "lelkesedését", de nem tisztelték istenként, és visszazárták a sírt. Ez volt a gyakoribb eset. Külső szemlélő számára talán kegyetlennek tűnhet a rituálé, és azt gondolhatják, hogy a sokushinbutsuk őrültek voltak, hogy ilyen hosszadalmas önkínzást hajtottak végre, és a legvégén gyakorlatilag éhen-szomjan halatták magukat. De hitük szerint ezek a szerzetesek elérték a megvilágosodás buddhai szintjét, és kivételes tiszteletnek örvendhettek a Shingon templomokban. Számukra ez a jutalom több is volt, mint elég.
A yamagatai szerzetesek "sikerének" állítólag volt még egy titka: ők a Yuduno hegy szent forrásainak vizét itták, ami viszonylag magas szinten arzént is tartalmaz. No, nem annyit, hogy azonnal meghaljanak, csak annyit, hogy segítsenek kiirtani a baktériumokat és egyéb mikroorganizmusokat a szervezetükből. De nem is szuicid céllal itták, hanem gyógyító hatásában hittek. Talán nem is sejtették, hogy ez is segítheti majdani konzerválódásukat.
A sokushinbutsuk rituális önmumifikálását a XIX. század vége felé betiltotta a kormány, és mind a mai napig illegális a többi rituális öngyilkossággal együtt. (Utoljára Tokyoban, 2010. júliusában találtak sokushinbutsu-múmiát!)
Válasz erre

Törölt bejegyzés ( #142 ) 2013-07-14 15:46:58
Törölve
szemtelen rigó ( #141 ) 2013-07-14 10:03:25
Privát üzenet
Aokigahara

Aokigahara jelentése "Zöld fák rengetege", leggyakrabban csak Jukai-ként ("Fák tengere") emlegetik. Durván 3000 hektárnyi területen fekszik, a Fuji hegy lábánál, a belőle származó vulkanikus kőzeten. A sűrű, szinte fojtogató fatömeg, mely a fényért és a helyért verseng, és a talaj, melyet lehullott gallyak, mohával fedett kövek, zuzmók, alig látható ösvények, kúszónövények, virágok és pókhálók borítanak. Mély, jeges-sziklás barlangok (Jég-barlang és Szél-barlang), csupasz tisztások, teljes csend, melyet csak a fák, madarak és a szél hangjai törnek meg. A flórát fehér cédrusok, fenyők és bukszusok alkotják, míg a faunát rókák, vad kutyák és kígyók. Az erdőt alapvetően egyfajta természetfeletti légkörrel illették, gondolván, hogy szellemek, manók és egyéb rejtelmes lények lakóhelye. Az a hír járja, hogy az iránytűk elromlanak ebben az erdőben. Valójában ezt nem a hely "átka" okozza, hanem az, hogy a láva kőzete alatt hatalmas magnetikus vasrétegek helyezkednek el, ami megzavarhatja a mágneses iránytűk működését.

Azonban sajnálatos módon rossz hírű ez a gyönyörű erdő. Állítólag a XIX. században, az ínséges időkben zajlott errefelé ubasute ("idős asszony elhagyása"), ami azt jelentette, hogy a szegény családok itt hagyták azokat, akiket már nem tudtak eltartani - általában időseket vagy betegeket, de akár kicsi gyerekeket is. Feltehetően nem mindannyian haltak meg, és jelenlétük az erdőben hozzájárult a szellemekről, boszorkányokról és gonosz gyermekekről szóló történetekhez (akik a mai napig megjelennek japán horrorfilmekben).
Ezen felül az utóbbi időkben kifejezetten gyakori az öngyilkosságok száma a zöld rengetegben. Régóta közismert, hogy emberek halnak meg az erdőben, hiszen az utazók újra és újra holttesteket, emberi maradványokat találtak. Az 1970-es években a rendőrség évente kereső akciót indított a holttestek után. Ily módon azonban csak néhány került elő, a legtöbbre még mindig véletlenül bukkantak. Akkoriban ez kb. 30 esetet jelentett évente. Az 1990-es évektől azonban ez a szám jelentősen emelkedni kezdett:
1994 - 57;
1998 - 73;
2002 - 78;
2003 - 100;
2004 - 108;
Az elmúlt években igyekeznek titokban tartani az áldozatok számát. De a Japan Times egyik számában (2011 Június 26.) egy cikkben azt állították, 2010-ben 247-en kíséreltek meg öngyilkosságot az erdőben, ebből 54-en "jártak sikerrel". A leggyakoribb módszer az önakasztás; feltételezhetően a burjánzó ágak kínálják magukat ennyire visszautasíthatatlanul. De előfordul még gyógyszer és alkohol, érvágás, vagy télen egyszerűen csak örökre elterülni a hóban. Állítólag egy magas vízesés is van a környéken, ami népszerű "ugróhely".
A halálesetekért sokan okolják Matsumoto Seichó Nami no Tó ( Hullámok pagodája) és Kuroi Jukai ( Fák fekete tengere) c. regényeit. Előbbiben egy nő végez magával, utóbbiban egy fiatal pár együtt követ el öngyilkosságot Aokigahara erdejében. A történetek talán hozzájárulhattak a statisztika növekedéséhez, de bizonyosan nem az író az egyedüli felelős. Ha további irodalmi indíttatások után kutatunk, ott van még a hírhedt bestseller, Tsurumi Wataru-tól a Kanzen Jisatsu Manyuaru ( Az öngyilkosság teljes kézikönyve), ami 1993-ban jelent meg, és Aokigaharát úgy nevezi: "A tökéletes hely a halálhoz". Japán öngyilkossági rátája viszonylag magas, főként az egyedülálló, fiatal férfiak tekintetében. Részben emiatt az egyik jelenség, amire a hatóságok felfigyelnek, ha egy fiatal férfi öltönyben sétálgat Aokigahara ösvényein, ügyet nem vetve még arra sem, hogy lecserélje ruháját az irodája és jövőbeni temetője között. A hatóság itt a környező három falu, Narusawa, Ashidawa és Kamikuishiki törvényvégrehajtóit jelenti. A japán törvények szerint ugyanis a falvak felelősek a területükön talált azonosítatlan holttestekért. Márpedig az itt talált testek gyakran előrehaladott bomlási stádiumban vannak, így az azonosítás szinte lehetetlen, vagy különösen nehéz és drága. Meg kell találniuk a testeket, kihozni az erdőből, majd tiszteletteljes módon megválni tőlük, akár hamvasztással, akár temetéssel. A helyiek szerint három féle ember látogatja ezt az erdőt: a - túrázók, akiket a Fuji hegy festői látképe érdekel; a - kíváncsiskodók, akik egy pillantásnyi borzongásban reménykednek; és azok a lelkek, akik nem terveztek visszautat. A rendőrök amellett, hogy figyelik a "gyanús alakokat", kihelyeztek különböző figyelmeztető és meggyőző táblákat is az erdőben olyan feliratokkal, mint:- "Az életed értékes ajándék a szüleidtől.", vagy:- "Gondolj rájuk is: testvéreidre és gyermekeidre!", vagy:- "Ne próbálj egyedül szembe szállni a gondjaiddal - kérj tanácsot!". Olyan morbid, mégis a maga módján elrettentő szöveg is előfordul, hogy:- "Ha itt leszel öngyilkos, medvék fognak a hulládra rondítani!" Egy helyi rendőr így nyilatkozott: "Számtalan testet láttam csúnyán oszlásnak indulva, olyanokat is, melyeket vadállatok hordtak szét... Semmi szépség nincs abban, ha valaki itt hal meg." Van még egy nyugtalanító vonzata az öngyilkossági eseteknek: a guberálók. Az erdőt járva a holtak tárcáit keresik egy városi legendával a fejükben, remélve, hogy nagy summára, értékes ékszerekre, érvényes bankkártyára és vonatbérletekre találhatnak. Valójában erre nagyon kevés az esély ahhoz, hogy megérje a kellemetlenséget és az eltévedés esetleges veszélyét. Az ötlet fő népszerűsítője Takimoto Tomoyuki 2004-es filmje, a Ki no umi (Fák tengere), melyben négy ember úgy dönt, megölik magukat Aokigaharában, és út közben többszázezer yent találnak az erdőben egy tárcában. Az erdő környékén élőknek számolniuk kell a bánat, elfogadás, a fekete humor, részvét, és vonzerő kombinált jelenségével. Egyrészről szeretik az erdőt, mely egyike Japán legszebb helyeinek, egy olyan spirituális területhez közel, mint a Fuji hegy. Másrészről tudják, hogy a Japánon kívüli világ számára Aokigahara csupán az öngyilkosságok miatt híres, és azt is, hogy az idelátogató újságírók főleg erről a témáról akarják őket faggatni. A világon csak egy "kedveltebb" helyszín létezik a szuicidok számára: a Golden Gate híd San Franciscóban.
Válasz erre

Törölt bejegyzés ( #140 ) 2013-07-14 10:02:39
Törölve
szemtelen rigó ( #139 ) 2013-06-27 17:54:10
Privát üzenet
John Babbacombe Lee, az ember akit nem tudtak felakasztani.

Emma Anne Whitehead Keyse kisasszony család nélkül élt az a birtokán (Glen) csak szolgái voltak vele: Jane és Eliza Neck, Elizabeth Harris, a szakács, valamint szintén szolgaként féltestvére, John Henry George Lee. 1884 november 15-én a kora reggeli órákban a devoni Babbacombe faluban Emma Keyset brutálisan meggyilkolták. A torkát elvágták három ütést mértek a fejére és a holttestet a gyilkos megpróbálta elégetni. Kezdetben féltestvérét John gyanúsították- mivel élete nem volt zökkenőmentes. 1879-ben otthagyta iskoláit és beállt a flottához. Miután megrokkant inasként dolgozott Torquayban, de lopott a munkáltatójától ezért elítélték. 1884-ben szabadult a börtönből és beállt Glenbe dolgozni. John Lee volt az első számú gyanúsított mivel ő volt az egyetlen férfi a házban mikor a gyilkosság történ, és egy vágás volt a karján, amire nem tudott kielégítő magyarázatot adni. Bár más bizonyíték nem volt elítélték gyilkosság miatt hiába bizonygatta ártatlanságát. A per alatt végig azt mondogatta a bírónak "Bízom az Úrban és Ő tudja; hogy ártatlan vagyok" Valóban úgy tűnik Isten beavatkozott John kivégzésének napján. Az ítélet szerint az exeteri 1885 február 23-án akasztották volna fel. James Berry a hóhér többször tesztelte a vesztőhely csapóajtaját mielőtt az eseményre sor került volna és mindig működött. Mégis John Lee úgy vált híressé mint az "ember akit nem lehet felakasztani". A hóhér háromszor próbálta, de a csapóajtó háromszor A végrehajtás elhalasztották. A belügyminiszter, Sir William Harcourt felcserélte az ítéletet életfogytig tartó büntető szolgaságra. Lee-t kiengedték a börtönből 22 év szolgálat után. Azonban ha elfogadjuk az isteni beavatkozást ki lehetett a valódi gyilkos?
Reginald Gwynne ügyvéd gyakori látogatója volt "Glennek" és ő képviselte Leet a bíróságon.
A jogász írt egy levelet John Leenek mindjárt reggel a gyilkosság után, amelyben felajánlotta, ügyvéd szolgálatait. Ez szokatlan volt, mert a jogász barátja volt az áldozatnak és hasonlóképpen szokatlan, hogy olyan gyorsan értesült a gyilkosságról. Az ügyvéd egy ideig képviselte Leet, de aztán megbetegedett - elborult az elméje - hamarosan meghalt és állítólag halálos ágyán sokat beszélt a gyilkosságról.
Habár kevés bizonyíték volt arra, hogy a jogász volt a gyilkos azonban ugyanilyen kevés bizonyíték volt arra, hogy Lee. Azt állították, hogy Lee volt az egyetlen ember a házban Lee szerint azonban az ügyvéd is járt a házban azon az éjszakán. Lee sorsa bizonytalan volt a szabadulása után - nem tudni hol élt esetleg más néven - valószínűleg jelöletlen sírba temették . A történelembe viszont bevonult mint "John Lee Babbacombeból akit nem tudtak felakasztani"
Válasz erre

szemtelen rigó ( #138 ) 2013-06-24 17:15:13
Privát üzenet
Gólem
Különösen azok a borzongató legendák váltak népszerűvé, amelyek során ezek a lények teremtőjük szándéka ellenére önállósítják magukat, és szörnyű rémtetteket hajtanak végre. A homonculus kifejezést a német származású orvos, filozófus és alkimista Paracelsus (1493-1541) használta először. Az ő nevéhez szokás kapcsolni az orvosi kémia tudományának létrehozását és megalapozását is. A Paracelsus által leírt homonculus egy, az alkímia révén lombikban létrehozható és ott élő teremtett lény volt.
A vérből és agyagból történő emberteremtés mítosza egészen az ókori Mezopotámiáig nyúlik vissza. Az itt keletkezett legkorábbi sumer legendák szerint Enki, a föld ura teremtett meg agyagból egy embert, hogy dolgozzék az istenek helyett. Később ugyancsak agyagból alkotott még két nem nélküli lényt, Kurgarrut és Kalaturrut, rájuk bízva az "élet vizét" és az "élet ételét". Leküldte őket az alvilágba, ahol az élet vizével és az élet ételével sikerült nekik feltámasztaniuk Innint, a termékenység istennőjét. Ezek a nem nélküli lények tekinthetők a gólemek előképeinek. A Mezopotámia déli részén kialakult sumér városállamokat a Kr. e. II. évezred során egy velük rokon nép, a Mezopotámia középső területein megtelepedett akkádok hódították meg, és létrehozták az Óbabiloni Birodalmat. Ezek a történelmi események a mítoszokban a régi és új istenek közötti harc formájában öltöttek testet. A sumér eredetű Tiámat istennő fia és hadvezére, Kingu a régi és új istenek harcában a régiek szörnyekből álló seregét vezette Éa, a föld és földi vizek akkád eredetű istene ellen. Éa megrémült Tiámat istennő szörnyszülött sarjadékaitól, és elmenekült, ám ekkor fia, Marduk állt az új istenek seregének élére, és sikerült legyőznie, aztán megölnie Kingut. Ezt követően Marduk Kingu vérét agyaggal összekeverve megalkotta az első embert, hogy szolgáljon az isteneknek. Ennek a Marduknak, a tavaszi nap megtestesítőjének négy szeme és négy füle van, torkából lángnyelvek csapnak ki, keze és lába akkora, mint az óriásoké. A régi istenek legyőzéséért az új istenek ötven címet szavaztak meg neki hálából, többek között a "Nagy harcos" és az "Élet ura" is lett. A mezopotámiai legendák évszázadokon keresztül éltek tovább különböző változatokban a keleti misztériumvallások tanításaiban, és a Közel-Kelet népei, így a Kánaánban megtelepedett zsidóság is átvette ezeknek a legendáknak néhány elemét, továbbhagyományozva azokat a középkor világára.
A Gólem szó héberül anyagtalan anyagot jelent. A kabbalizmus, vagyis a misztikus zsidó vallásbölcselet számos olyan történetet jegyzett fel, amely arról szól, hogy nagy mesterek, híres rabbik állítólag értettek ahhoz, miként kell robotszerű szolgákat emberi vérrel kevert agyagból a teremtés szava által előállítani. A kabbala szó hagyományt jelent. A zsidó vallásban a XIII. századtól kezdve ezzel a kifejezéssel különböztették meg a titkos hagyományokat az írásbeli hagyományoktól. A kabbalizmus szerint az írott törvényekhez mindenki hozzáférhet, ezeket elolvashatja, a kabbala azonban titkos, ezért csak a kiválasztottak részére van fenntartva. A kabbala és az írott törvények közötti másik jelentős különbség abból fakad, hogy míg a törvények Isten akaratát testesítik meg, addig a kabbala Isten lényébe enged bepillantani. A kabbala tanításainak alapjai ugyanakkor a bibliában, a talmudban és az alexandriai Philón műveiben gyökereznek. A kabbala misztikus világában a biblia egyes szavai, kifejezései mögött mélyebb, titkos értelem rejtőzik. Ebből fakadóan a kabbala leglényegesebb eleme egy olyan számmisztika, amely azt állítja, hogy a biblia egyes kifejezései nemcsak szavak, hanem számok is, ezeknek a számoknak a végösszege, pedig szavakat alkot. A szavak és a számok összefüggéseinek megfejtésével a kabbala a biblia új magyarázatának sajátos módszerét alakította ki. A gematria például a betűket számokkal helyettesítő, majd a számokból megint egyenértékű betűket, szavakat és mondatokat kieszelő módszer. A notrikon eljárásának az a lényege, hogy a biblia egyes szavait rövidítésként értelmezi, ezért ezeket új szavakká bővíti ki. Így például a Gan Eden (Éden kertje) név a notrikon szerint a gúph (test), a néphes (lélek), ezem (csontváz), daath (tudás) és a nezach (öröklét) szavak kezdőbetűiből áll, ezért az a titkos jelentése, hogy az Isten az embert halandó testből és halhatatlan lélekből teremtette, és a test feltámadásának reménységével ruházta fel. A temura eljárása a betűáttétel, a zerúf pedig a betűcserék alkalmazásának módszere. A kabbala tanításait először a VIII. századból származó Sepher Jezira (A teremtés könyve), majd a XIII. században a mai Spanyolország területén élt Mose ben Semtob de Leon Zohar (A fény könyve) című műve foglalta össze. Ez utóbbi könyv a világ teremtésének kérdései mellett bepillantást enged a jóslás tudományának titkaiba, leírja, hogy a lelkek miként élnek a paradicsomban és a pokolban, de van egy olyan része is, amely a lélekvándorlással és a pokoli büntetésekkel foglakozik.
A kabbalizmus legnagyobb középkori mesterei közé tartozott az az Eleazár rabbi, aki egyik munkájában a titkos istennév hatékonyságáról értekezett. Személyét többen azonosítják egyébként a Raziel angyalnak tulajdonított könyv szerzőjével. Egy zsidó legenda szerint a Lengyelországban élt chelmi Elijah rabbi a XVI. században készített egy gólemet, amelynek homlokára felírta az Isten titkos nevét. Góleme azonban akarata ellenére egyre nagyobbra nőtt, és egyre félelmetesebbé vált, ezért úgy pusztította végül el, hogy az emet (igazság) szóból törölte az aleph betűt. E betű kivonásával a Gólem homlokán a met (halott) szó maradt, és ez porrá zúzta a szörnyet.

Varázslattal életre keltett ember alakú agyagfigura a zsidó folklórban, illetve a kabbalista mitológiában. A héber gólem szó jelentése "alaktalan tömeg, formátlan test". A Bibliában egyszer fordul elő, ragozott formában, golmíként, a Zsoltárok könyve 139, 16 sorában, "az én alaktalan testem" értelemben. A középkori kabbalisták számára a gólem elkészítése és megelevenítése az ember teremtésének és életre keltésének megismétlését jelentette. A zsidó misztikusok már az ókorban is azt tartották, hogy aki ismeri a teremtés igéit, az megismétel heti a teremtés művét. Jehósua ben Hánánjáról az a hír járta, hogy tökből és uborkából eleven őzbakot készített. Hánina és Hósájá rabbik, akik minden szombat előestéjén a Teremtés Könyvét tanulmányozták, teremtettek egy hároméves borjút, amelynek egy részét az Úrnak áldozták, a többit pedig elkészítették vacsorára. Raba, a IV. században élt babiloni Talmud-tudós agyagból készített egy ember formájú figurát, majd életre keltette, és elküldte Zera rabbihoz. Zera megszólította, de az nem válaszolt, mire így szólt hozzá: "Te is egy vagy azok közül, akiket mágiával keltettek életre. Menj és térj vissza a porba, amelyből vétettél!" / Amikor egy kabbalista mágus gólemet készít, az emet, "igazság" szót írja annak homlokára. A teremtés igéivel életre keltett agyagszobor kezdetben apró, mint egy gyermek, de fokozatosan növekszik, hasonlóan az igazi élőlényekhez. A gólem nem tud beszélni, de mivel értelmes lény, írásban fejezi ki magát. Gazdája minden parancsát teljesíti, de mivel növekedését nem lehet megállítani, lassan a fejére nő, és egyre veszélyesebbé válik. Amikor ormótlan teste már alig fér be az ajtón, és a feje a plafonig ér, gazdája kénytelen megválni tőle. Ennek legegyszerűbb módja az, hogy letörli a homlokára írt emet szó első betűjét. Minthogy a hátramaradt met szó "halált, halottat" jelent, a gólem élettelenné válik, és porrá omlik. A gólem évezredeken átívelő mítoszának legismertebb fejezete Jehuda Löw rabbi nevéhez fűződik, aki a XVI. században, II. Rudolf, az alkimista császár uralkodása idején élt Prágában.
"A hagyomány szerint a tiszteletre méltó Löw rabbi két alkalommal készített gólemet. Az első, mint a korábbi legendákban is, házimunkát végzett. Gazdája a Moldva partján gyűjtött agyagból formálta, és nevet is adott a lénynek. József gólem szorgalmas volt és gyors, de olykor galibát okozott. Hordta a vizet vödörszámra, a rabbi felesége nem figyelt oda, a ház pedig majdnem elúszott. Az ünnepek idejére Löw mindig álomba dermesztette szolgáját. Egy alkalommal a rabbi legkedvesebb leánya, Eszter, megbetegedett; őt ápolta az egész család, nem ügyeltek a gólemre, az pedig parancsok híján mindenféle esztelenséget végzett: szétdúlta az összerakott gyújtófát, döngette a falat, taposta a virágokat. Löw csak az ünnep bejövetele előtti percekben tudta megfékezni, letörölve homlokáról az első betűt. A rabbi megfogadta, hogy többé nem készít gólemet. Nemsokára Prágában is fellángoltak a vallási ellentétek. Arról suttogtak, hogy a zsidóknál rituális célokra keresztény gyermekek vérét használják. (Ugyanezzel a vérváddal üldözték a korai kereszténység hívőit is.) A szorongatott zsidók védelmére Löw újra elkészítette a gólemet. Az agyaglény éjjel a gettó utcáit járta, elriasztotta a támadókat, ügyelt arra, hogy ne csempésszenek temetőből ellop ott keresztény holttestet a zsidók pincéibe, de az is előfordult, hogy tanúskodott. Beszélni nem tudott, de otromba kezével írásban válaszolt a bíró kérdéseire. Sok ártatlant mentett meg így a kivégzéstől és a börtöntől. A zsidóüldözések elmúltával Löw felhívta a gólemet a prágai Régi-új (Altneu) zsinagóga padlására, és végleg megsemmisítette. Az agyagdarabok századokon át ott hevertek, meséli a hagyomány, és csak két tudós rabbi látta a maradványokat. Mindegyikük sápadtan, remegve jött le a lépcsőn, megújítva a tilalmat: senki nem léphet a zsinagóga padlására."

Válasz erre

szemtelen rigó ( #137 ) 2013-06-19 19:15:09
Privát üzenet
Kirlián Effektus

Szemjon Kirlián orosz mérnök már 1939-ben felfedezett egy speciális fényképezési eljárást. A megjelenítendő tárgyat vagy testrészt nagyfeszültséggel gerjesztett koronakisüléssel világította meg. Az eljárás eredményeként a fotólemezen megjelent a lefényképezett tárgyat körülvevő saját kisugárzás. Ez a Kirlián-effektus. Az eljárással készült kép nem elég részletes. Azonban bizonyítja az aura létezését. Kirlián negyven éven át csiszolta az eljárást. A munka egyik eredménye az un. "fantomlevél effektus". Ha egy falevélből kivágunk egy darabot és ezt a levéldarabot azonnal "Kirlián-fotozzuk" akkor csodálatos módon az egész falevél aura-képét kisugárzását, rögzíti a kép. Kirlián elmélete szerint az általa készült képek a gyógyászatban is nyújthatnak segítséget; mert a betegség által okozott elváltozás már azelőtt látható a képen mielőtt a tünetek jelentkeznének
Válasz erre

szemtelen rigó ( #136 ) 2013-06-19 14:27:29
Privát üzenet
Edinburgh black boksz

1997 -et írunk a Priceton egyetem laboratóriumi számítógépére az interneten keresztül 40 véletlen esemény generátor volt fel csatlakoztatva. Nap, mint nap sok millió különböző adattartalom futott a gépen. Az idő nagy részében az adat forgalmi grafikon lineáris egyenes vonalat alkotott. Azonban 1997 szeptember 6-án ez az egyenes vonal hirtelen meredek tűkitérést produkált. Ezen a napon figyelte több mint 1 milliárd ember Diana walesi hercegnő temetését a Westminster apátságban. Dr. Nelson meg volt győződve arról; hogy a két esemény összefügg egy mással. Aki valami óriási szuper számítógépre gondol az téved. Kinézetre nagyon jelentéktelen az, az eszköz amely előrelátta a történelem két legmegdöbbentőbb esetét. A mérete mindössze két cigarettás doboznyi az ,,agya" pedig egy mikrochip- amely hasonló chipekhez kapcsolódik. Ő a ,,szem" amely úgy tűnik képes megjósolni a világ szempontjából különösen traumatikus eseményeket az edinburghi egyetem poros könyvtárának alagsorából. Dr. Nelson úgy érezte új jelenséget fedezett fel - Vajon több millió ember egy azon dologra koncentrálása képes befolyásolni egy szerkezet működését? Ezért 1998-ban összegyűjtött egy tudós csapatot a világ minden tájáról, hogy elemezzék az eredményeket. A zavarba ejtő elemzések után elhatározták, hogy megindítják A Globális Tudatosság Tervezetet - A tojások számát (így nevezték a generátorokat) 65 re növelték, és 41 országban helyezték el őket.

Itt feltétlen meg kell említeni Dr. Robert Jahn-t, Nelson munkatársát. 1970-es években Robert Jahn, megszállottan foglalkozott a telepátiával és a telekinézissel. Ez az úttörő tudós egyike volt a tudományos közösség azon tagjainak akik, elsőként adtak hitelt a paranormális jelenségeknek. A mentális képességeket tanulmányozta az egyik kísérletéhez használt egy szerény külsejű fekete dobozt, ami egy REG- egy Random Event Generator volt. A REG lényegében egy digitalizált érme feldobó. A kimenő adatok 1-es és 0-s számjegyekből állnak teljesen véletlenszerű sorrendben. Az eloszlás szinte állandón egy egyenes vonal mentén halad ahogy a gép "dobálja" érmét fej vagy írás 1-es vagy 0. A devianciák is egy emelkedő egyenletes görbe mentén oszlanak el. Jahn kísérlete arról szólt; hogy gondolati úton az emberek tudják-e befolyásolni a szerkezet eredményeit úgy, hogy emberek csoportját megkérik koncentrálnak arra pl. hogy a gép a normálistól eltérően csak 1 vagy csak 0 (fej vagy írás) dobjon. Jahn professzor lenyűgöző eredményeket produkált. A témát az élet számos más területére is kiterjesztve azt tapasztalta, hogy tömeges intelligencia spektrumban levő emberek koncentrációja jelentősen befolyásolta az eredményeket. A tudomány szerint ez nem lett volna lehetséges, mégis mindig előfordult újra és újra. A kísérlet eredményeit a mai napig nem tudják törvényszerűségbe foglalni és magyarázni. Ekkor döntött úgy Dr. Nelson; hogy bővíti a kísérlet kereteit számos 40 REG-et helyezett el a világ számos helyén. Ezen a ponton érünk el 1997 szeptember 6-hoz.. 1998 után a tojások tüskeszerű kiugrással jelezték; hogy megéreztek számos fontos világeseményt - Jugoszlávia NATO bombázását A Kurszk atom-tengeralattjáró tragédiáját, valamint a globális ünnepeket Szilveszter Karácsony. A kísérlet legnagyobb rejtélyét azonban az, hogy az adatok egyszerű rögzítésén túl a hálózati eszközök világszerte elkezdték megjósolni a nagyszabású eseményeket. 2001. szeptember 11-én történt Iker tornyok elleni támadás észlelése előtt 4 órával kiemelkedő kiugrást produkáltak az eszközök. Aztán a gépek újra "megvadultak" 2004 decemberében. Ezúttal a figyelemre méltó anomáliát produkáltak a gép be 24 órával az Indiai-óceán mélyén történt földrengés előtt produkáltak tűjelet. Ez a földrengés indította el azt a pusztító tsunamit amely 250.000 -nél több áldozatot követelt Délkelet-Ázsia partjainál. Nelson és stábja ettől kezdve úgy gondolja, hogy ez nem írható a véletlen szerencse számlájára. Prof Nelson szerint Globális Tudatosság Terv -nek. (ahogy a neve is mutatja) mint elméletnek az, az uralkodó nézet az alapja, hogy a teljes emberiség osztozik egy közös tudatalatti elmén, vagy Isten elméjén és minden tag meg tudja csapolni különböző időpontokban ezt a bázist anélkül, hogy észrevennénk. A tudományos közösség tagjainak túlnyomó többsége a elutasítja a fekete doboz elmélet és annak eredményeit. Ezek a cinikusok rámutatnak, hogy katasztrófák, háborúk, sőt hatalmas ünnepségek mindenütt jelen vannak a modern világban, és mindig lesz egy ilyen esemény, amely összefüggésbe hozhatók a REG-ek numerikus változást jelző számsori anomáliáival. A kritikusok arra is rámutatnak: nem bizonyított, hogy a "kollektív telepátia" statisztikai anomáliákat vált ki. Mindenesetre van itt valami amit régebben gépek nélkül egyszerűen csak úgy hívtunk IMA.
Válasz erre

szemtelen rigó ( #135 ) 2013-06-19 08:19:51
Privát üzenet
JENGLOT

A jenglot egy rejtélyes teremtmény vagy vámpírfajta az indonéziai kultúrában és mitológiában. Nagyon hasonlít egy parányi, élő emberi babához. Többnyire mitológiai lényként írják le, olykor feltűnik a kriptozoológiában, ritkán pedig azt bizonyítják be róla, hogy ténylegesen emberi testű. Úgy gondolják, hogy jenglotok Indonéziában, kifejezetten Jáva szigetén élnek. Főként az őslakók sámánjai hívják őket életre egy természetfeletti szertartás elvégzése nyomán. Azt mondják a jenglotok bárhol fellelhetők, megtalálhatók a föld alatt, omladozó házak tetején, sőt még hatalmas fák törzsében is. A jenglotok gazdái vérrel etetik a lényeket, hol állati (kecske), hol emberi vérrel. A jenglotokról azt mondják, hogy nem közvetlenül isszák meg a vért. Amikor az ember a jenglotot a vér közelébe helyezi, a jenglot még nem indul el a vérhez és nem ér hozzá. Úgy tartják, hogy a jenglotok sajátos úton jutnak hozzá a vér tápláló összetevőihez. Akkor kel életre és fogyasztja el a vért, amikor egyedül van. Indonéziában számos jenglot példányból álló ,,kiállítás" található, illetve vitrinekbe is teszik őket. Leginkább Szumátra és Jáva szigetén találkozhatunk velük, valamint a természetfeletti világok kutatóinak és rajongóinak a magángyűjteményeiben fordulnak elő. Sok a hamisítvány, majom - hal és kígyópreparátumot is találunk közöttük, A jenglot egy olyannyira ténylegesen létező mítosz, hogy számos bennszülött valóságosnak hiszi. Egy indonéz legenda szerint Jenglot egy aszkéta (önsanyargató) volt, aki az ,,llmu Bethara Karang",vagyis az örökélet titkának a birtokába akart jutni. A jenglotról azt is mondják, hogy egy remete volt, aki istenként tisztelte a démonokat és egyfajta erőre és képességre tett szert. Úgy tartják, hogy ha egy hatalmas természetfeletti erővel rendelkező személy egy bizonyos barlangban meditál. A akkor jenglottá változik. A jenglot, ez a titokzatos indonéziai lény az 1997-es évben kezdett lndonéziából elterjedni. A jenglot kis ember formájú teste nem haladja meg a 12 cm-t, haja hosszú, ritka és erős, lelóg a lábáig, és hosszú körmei vannak. A jenglot gyakran váratlanul a semmiből, vagy misztikus sámánrituálékkor tűnik fel. A jenglotot vérrel kell etetni: minden időszakban egy csepp vérrel (Ha nem kap megfelelő minőségű vért a jenglot, valami balszerencse érheti a környezetében élőket.

Válasz erre

szemtelen rigó ( #134 ) 2013-06-12 20:42:58
Privát üzenet
A TEMPLOMOSOK ÉS BAPHOMET JOLLY ROGER ÉS 13

A templomos lovagok egy katolikus katonai rend volt, amelyet a tizenkettedik század elején hoztak létre. A bukott Római Birodalomtól az Európai Szent Római Birodalom felemelkedéséig tartó 1000 évben a pénzforgalom megszűnt ill. áttevődött a Bizánci Birodalom területére. Európában a feudum volt az alap. Kereskedelem csak a bizánci Keleten folyt, a Nyugat szinte halott volt.

Az egyedüliek, akik hitelre adtak pénzt az európai zsidók voltak. A zsidókat eltiltották minden szakmától, csak a pénz-hitelezéstől nem.( A világ sorsára nézve ez óriási hiba volt)

A katolikus hitvallás azt tartotta, hogy a hitelnyújtás utáni uzsora-kamat bűnös dolog, de mivel a zsidók már amúgy is átkozottak az egyház szemében és pokolra jutnak ezért arra ösztönözték őket hogy a piszkos munkát -a pénz-hitelezést a közösség többi tagja számára végezzék el. Az emberek azonban számos közösségből elűzték a zsidókat és pogromokkal sújtották őket mert rájöttek, hogy egész közösségek mentek tönkre az uzsora miatt.

(UGYE ISMERŐS)

Azonban a Szentszék kihirdette, Isten mentesíti a templomos lovagok rendjét, az uzsora elleni rendelkezés alól. A templomosok, vagy ahogy hivatalosan hívták őket, "Salamon templomának szegény lovagjai", elől jártak Európában a Szentföldre irányuló keresztes hadjáratokban. De amellett, hogy a harcoltak számos más gyakorlati szerepet is betöltöttek a közösségben - köztük, pénz-hitelezést is. Az Egyház lehetővé tette, hogy a templomosok magasabb arányban szedjenek kamatot a hitelek után, mint a zsidók. Sőt, kaptak egy ünnepélyes nyilatkozatot, hogy csak a pápának tartoznak felelősséggel. Így voltak képesek működni önállóan, különböző bázisokon Európa-szerte. Jogot kaptak arra is, hogy egy saját szuverén országot hozzanak létre, amelyet lényegében meg is csináltak a Szentföldön amikor segítettek létrehozni a Jeruzsálemi Latin Királyságot. A templomos lovagoknak volt egy nagyon szigorú belső rendjük. A beavatottak élethosszig tartó hűséget kellett fogadniuk a rendnek - valamint a cölibátust; titoktartást és szegénységet. A belépőknek minden vagyonukat át kellett ruháznia a rendre - valamint minden további jövedelme a rendet illette. Tekintettel arra, hogy a lovagok tették az európai arisztokrácia nagyját lehetővé tette számukra, hogy nagy mennyiségű vagyont és földet felhalmozzanak fel egy viszonylag rövid idő alatt. Ezután a vagyon exponenciálisan növekedett az elkövetkező néhány évtizedben a különböző üzleti vállalkozások befektetéseiből. Építettek utakat, kórházakat, templomokat, gyártottak kelmét. Saját találmányaik valamint az arabokkal; zsidókkal; bizánciakkal történő gyakori érintkezésből fakadóan nagyban elősegítették a technikai technológiai tudományos fejlődést. Az üzleti vállalkozások nagymértékben átalakították az európai gazdaságot megnyitották a merkantilizmus útját a Olaszország Medici korszaka után majd létrejött a kapitalizmus Európában és Amerikában. A templomosok legjelentősebb hozzájárulást a bankágazatban tették és ez vált a leginkább jövedelmező iparággá. A templomosok voltak a hivatalos őrzői zarándokoknak a Szentföldre vezető útjukon. Ez lehetett az oka annak, hogy a rend kidolgozott egy rendszert, hogy megvédje zarándokokat a kirablástól, amely gyakran előfordult az ilyen veszélyes zarándoklatokon. Ezért a zarándokok nem vittek magukkal aranyat és más értéket; hanem azt befizették a zarándokút hozzájuk legközelebb eső kiinduló pontján arany vagy ezüst formájában. A Jeruzsálembe vezető út mentén számos templom és katedrális volt ahol a rend banki szolgáltatásokat folytatott. Ezeken a helyeken a zarándok bemutatta az eredeti bankban lerakott értékeiről titkosírással készült "chit"-et és megkapta az megfelelő mennyiségű aranyat ezüstöt ill. árut amire szüksége volt. Az angol és francia nyelvterületeken check ill. cheque néven ismerték őket. Rengeteg angol szó amely a kereskedelemmel és bankkal függ össze eredetileg a templomosoktól származik. A sakktábla mintájára chequerboardot használtak, amelyen az abakuszhoz hasonlóan számoltak a nyilvántartást pedig a táblán elhelyezett "jettonok"-kal vezették amely kis kerek érmék különböző címletű pénzt képviseltek és amelyeket a templomosok vezettek be Franciaországban a XIII. század közepén. Ahogy a templomosok bővítették a bankok számát Európa szerte; hamarosan domináns gazdasági befolyást gyakoroltak a kontinensre. Ez a hatalom nemcsak az európai uralkodókat fenyegette, akik pénzügyi függésben álltak a renddel; hanem V. Kelemen pápa hatalmát is túllépték. Attól tartottak, hogy a templomosok hamarosan olyan nagy hatalomra tesznek szert; hogy földi erő nem állíthatja meg őket. Ellenségeik azt terjesztették és feltételezték, hogy a templomosok, rövid idő alatt megszerzett gazdagságát és hatalmát egy egyezség segítette elő az ördöggel. Amikor a templomosokat tömegesen letartóztatták a péntek, 1307 október 13-án pénteken. A bálványimádás és eretnekség jeleit ott találtak az összes rend összes preceptóriumában (rendház) különböző emberi koponyák emberi koponyaábrázolások és levágott fejek formájában, amikről úgy tűnt, hogy szertartásos jelentőségűek. A halálfej és a keresztbe tett lábszárcsont szimbólumát, látszólag a templomos lovagok találták fel és használták mindenütt a saját birtokaikon, eszközeiken. A templomosok rituális kamráiban groteszk kecskefejű lényt, ábrázoló faragványokat találtak, félig embertestű egyszerre férfi és női nemi jegyekkel. A kínvallatások során sok lovag elismerte, hogy a koponya és lábszárcsont valamint a hibrid lény jelképe az Ő titkos istenüké Baphomet-é akit imádtak, mert az termékenyítette meg a földet és tette őket gazdaggá. A modern okkultisták, akik számára Baphomet most egy erős szimbólum, bálványa és képviselője a "Univerzális elvnek," az "Azothnak" vagy "ötödik elemnek", amely az alkimisták a kulcsa volt az arany-csináláshoz. Valószínűleg ezt jelentette, hogy a templomosok számára is. De a megkínzott lovagok beismerték az ördögimádást, és ezért megbüntették őket. A Rendet feloszlatták, a nagymestert máglyára küldték és az eretnek lovagokat különböző kolostorokba, küldték vezekelni. A templomosok hatalmát leverték. "Baphomet", a bálvány, amelyről a templomosok azt mondták "megtermékenyítette a földet", és "gazdaggá tette őket "Ezek az állítások, és az a tény, hogy a bálványt gyakran ábrázolták úgy, mint egy kecskét férfi és női nemi szervekkel, arra meggondolásra vezethet, hogy a templomosok felhasználták a Amalthea, az anyakecske kultusz tanait. Ez az a lény, aki állítólag szoptatta Zeuszt, csecsemő korában; Kréta szigetén, elrejtve Kronos az apja elől , aki meg akarta ölni. Miután Zeusz felnőtt hálából levágta Amaltheát; és a bőréből készítette áthatolhatatlan pajzsát az "Aegist" vagy "Aigist" aminek szó szerinti azt jelentése- kecskebőr. Amalthea egyik szarvából alkotta meg a bőségszarut, amelyből soha nem fogyott ki a gyümölcs és a gabona. Így Amaltheát úgy tisztelték néhány kultuszban, mint a növények istenség az úgynevezett "Green Man" a kelta kultúrában: képviselője a természetnek, a termékenységnek, gyarapodásnak, és így tágabb értelemben véve a jólétnek. Hasonlóképpen, Baphomethez akinek a szobrocskáját a templomosok mindig a pénzük mellett tartották. De Baphomet nem csak gazdagságot; hanem bölcsességet is adott a templomosoknak. Baphomet nevének szó szerinti jelentése "bölcsesség" arámi nyelven. A régi Atbash titkosírással írva, amit gyakran használtak a templomosok. Megfejtve "Sophia" amely névvel a bölcsesség istennőjét nevezték és tisztelték a gnosztikus szekták. Úgy hitték, hogy ha az embert szellemileg egyesítik bizonyos rítusok és meditációk elvégzése árán Sophiával, akkor meg lehet szerezni a gnózist vagy isteni tudást. Gnoszticizmus volt széles körben elterjedt a Római Birodalom idején Krisztus idejében. Széles körben úgy vélik, hogy már gnosztikus volt Keresztelő János újszövetségi próféta is; aki bejelentette Krisztus eljövetelét. Jánost halála után, számos gnosztikus szekta tisztelte. A középkorban, számos törvénytelen "keresztény" szekta jött létre pl. a "johanniták" akik, úgy gondolták, hogy János volt az igazi Messiás. Johannita kultusz ma is létezik félig iszlám formájú gnosztikus szektákat találtak Irakban. A templomosok - e tanítás mentén működtek- sőt Ő volt a szabadkőművesség védőszentje. Ennél is fontosabb, hogy Jánost lefejezték a jeruzsálemi Templom-hegyen, és a feje, vagy a koponyája egy központi keresztény ikonná vált. Így lehet, hogy János fejét koponyáját, a templomosok nem csak imádták, de beszéltek is vele Konkrétan azt mondták, hogy "jövendölt" nekik. A levágott fejet vagy koponyát jóslásra használni általános gyakorlat volt az egész ókori Keleten, sőt, titokban, a Júda és Izrael alatt Ószövetségi időkben. Az ilyen eszközök az úgynevezett "teráfok"(házi bálvány, szobor) és azok használatáról írtak a Bibliában is. Úgy tűnik, lehetséges, hogy a templomosok hasonló jellegű alkalmazásra használták Keresztelő János fejét, vagy koponyáját. A templomosok a jeruzsálemi al-Aksza mecsetben a -szent hegyen-, amelyet Krisztus szegény lovagjainak Salamon temploma néven neveztek. Mivel a templomos lovagok felfedeztek a titkos barlangokat a Templom-hegy alatt (egyesek szerint a Frigyládát keresték), nagyon is lehetséges, hogy felfedezték a János fejét, miközben odalent kutattak. Salamon király, híres volt a gazdagságáról és a bölcsességéről, tudta, azokat titkokat is, hogy lehet megidézni démonokat, többek közt Asmodeust. A legendák szerint Asmodeust idézte meg Salamon a híres templomának a megépítéséhez. Asmodeus alakja a közel-keleti legenda, szerint azonos entitás, mint Baphomet. Könnyen előfordulhat, hogy a jeruzsálemi nagy templom romjai alatt a templomosok felfedezték, megidézték ugyanazt, démont, aki az eredeti templomot építette. Végül is ez volt Salamon temploma és ez adta a rend nevét. Ha a templomosok birtokában volt ez a "Baphomet" amely képes megajándékozni a bölcsességgel, és gazdagsággal a templomosokat nem lehet csodálkozni azon, hogy IV. Fülöp és V. Kelemen pápa szerette volna megkaparintani. IV. Fülöp egész Franciaországban kétségbeesetten kereste a templomosok híres kincseit, és hatalmát adó idolt, de csak nagyon kevés pénzt talált. Mert a gazdaságot és a vagyont a kint lévő folyamatos követelések adták. A transzmutáció az ólomból - arany maga a kamat volt-ez volt az igazi bölcsek köve. A templomos bölcsességnek és vagyonnak, amely Baphomettől származik köze van a 13-as számhoz. Ez az, amiért IV. Fülöp dacból úgy döntött, hogy október 13-án pénteken tartóztassák le őket. A később átkozott lett ez a nap. A bukás után a templomosok közül sokan kalózok lettek és a ismert Jolly Roger zászlóval látták el hajóikat. Ezen szerepelt a halálfej lábszárcsonttal, a templomosok egy szimbóluma, hogy képviselje Baphometet amely, alá volt írva a "13"-as szám
Válasz erre

szemtelen rigó ( #133 ) 2013-06-10 11:42:15
Privát üzenet
BELFEGOR BELFAGOR BELPHEGOR BELPHAGOR

BELFEGOR neve az ókori Közel-Keletig követhető vissza. Nevének eredeti formája Baál-Peor lehetett. A Baál az istenek megszóIítása volt a nyugati sémi mitológiában, és általában úrként, valaminek az uraként fordítják. A Peor szó egy hegyet jelöl. A Baál-Peor név tehát annyit tesz, mint a "Peor-hegy ura", ami nyilván egy helyi istenséget takar. Persze a középkori keresztény démonológiában a nevén kívül semmi sem emlékeztet ókori elődjére. Kezdetben egy olyan démonnak tartották, aki gazdaggá teszi a vele szö­vetkezőket. Később ezt kiegészítették azzal, hogy a segítségére lehet mindazoknak, akik tudományos felfedezésekre vágynak, új technikai megoldásokon törik a fejüket vagy egyszerűen csak elakadtak egy mechanikai szerkezet összeszerelésében. Egy ideig úgy tartották, hogy amikor az őt megidéző mágus parancsára, vagy valamilyen más okból emberi formát ölt, mindig egy csábos fiatal nő alakjában válik láthatóvá. Ez az elképzelés azonban nem bizonyult tartósnak. A XVI. században napvilágot látott Pseudomonarchia daemonum már úgy emlegeti, mint a pokol franciaországi nagykövetét. Máig tartó népszerűségét valószínűleg MachiaveIli Belphegor című darabjának köszönheti, amelyet több hasonló komédia követett, Ezek a vígjátékok több-kevesebb változtatással egy középkori legendát dolgoznak fel. Az eredeti történet szerint Belfegort megbízzák pokolbeli főnökei, hogy emberi alakot öltve járjon utána annak a gyalázatos híresztelésnek, miszerint létezik házastársi hűség, mi több, van sírig tartó boldog házasság is. így hát Belfegor feljön az alvilágból, és emberi alakban számos szerelmi kalandba bonyolódik csupa férjes asszonnyal, s közben házas férfiakat és nőket interjúvol meg, míg végül arra a megállapításra jut, hogy a híresztelés alaptalan. John Wilson 1691-ben kiadott Belphegor, or the Marriagge the Devil című komédiájában, ahogy azt a címe is elárulja, az emberi alakot öltött Belfegor még meg is házasodik. Ezeken a történeteken alapul a hatvanas évek nagysikerű olasz filmvígjátéka, a Belfagor a pokolból, Vittorio Gasmannal a címszerepben. A sztorit persze egy kicsit csavarosabbá tették. A békeidőben unatkozó ördögök itt azzal a céllal küldik fel a földre Belfagort. hogy szítson háborút Róma és Firenze között, de a sármos ördög beleszeret Lorenzo dei Medici lányába, amiért végül száműzik a pokolból. Belfegor mai ismertségéhez természetesen hozzájárult a Belfegor, a Louvre fantomja című francia tévésorozat is, majd ennek mozifilm folytatása Sophie Marceau-val a főszerepben. Ezeknek azonban már semmi közük sincs a középkori legendához, viszont alátámasztják azt a nézetet, miszerint Belfegor a pokol franciaországi nagykövete.
Válasz erre

szemtelen rigó ( #132 ) 2013-06-06 17:04:48
Privát üzenet
Algol a Démoncsillag

Az asztrológusok és az okkultisták szerint az égbolt legnegatívabb, legbaljóslatúbb csillaga. Elnevezése - hasonlóan a csillagnevek jelentős részéhez - arab eredetű. Nevének eredeti formája Ra's al Ghul volt, ami "démonfejet" jelent. (A ghul az arab folklór emberevő, hulla zabáló démona.) Ez később Al Ghulra egyszerűsödött, és ebből alakult ki az európai Algol elnevezés. A név egyébként arra utal, hogy az Algol a Perszeusz csillagképnek azon a részén található, amely a Medúza Gorgó levágott fejének felel meg, s amelyet Caput Medusaként emleget a szakirodalom. A Perszeusz csillagképet ugyanis rendszerint úgy ábrázolják (főleg azokon-a mitológiai alakokkal. fantasztikus keveréklényekkel, állatokkal, tárgyakkal telezsúfolt szép régi csillagtérképeken), hogy névadója, Perszeusz a kezében tartja az általa legyőzött szörny fejét, amely arról nevezetes, hogy aki szemtől szembe meglátja, az abban a pillanatban kőszoborrá merevedik, Az Algolt, tudományos nevén a Béta Perseust - amelyről időközben kiderült, hogy kettőscsillag - a középkori asztrológiában, illetve asztromágiában a tizenöt legfontosabb állócsillag között tartották számon. Ezen csillagok mindegyikéhez tartozott egy szigillum, amelyet a legkülönfélébb célokat szolgáló talizmánokhoz lehetett felhasználni. Az Algol pecsétjével ellátott talizmánok, mágikus ábrák természetesen mindig valamilyen negatív célt szolgáltak. A démoncsillag héber neve Rosh ha Satan, azaz a "Sátán feje", de a zsidó asztrológusok gyakran nevezték Lilithnek is, a démonok szülőanyja, illetve királynője után. Ez az elnevezés azért is találó, mert bizonyos neopogány körökben Lilithre és a Medúza Gorgóra egyaránt úgy tekintenek, mint a patriarchális vallások által elnyomott istennőkultuszok utólag befeketített és démonizált alakjaira. Az asztrológusok és a kozmobiológusok szerint az Algol szoros kapcsolatban áll a szadizmussal és a mazochizmussal, a sorozat- és tömeggyilkosokkal, a rémülettel és a borzalommal, a terrorral és a horrorral. W. Charon szerint a lemuriai titánok hatalmas építményeket hoztak létre, és különleges szobrokat állítottak fel, hogy csapdába ejtsék az Algol pusztító energiáit, és felhasználják az atlantisziak ellen, egy akkori világháború során. Tőlük erednek az amerikai kontinens rejtélyes "cyklopszfalai" és a Húsvét-sziget hatalmas kőfejei. A lemuriai titánok végül is elbuktak, de az atlantidák uralma is hamarosan véget ért egy globális katasztrófa következtében, amelyet a "kenohold" lezuhanása idézett elő. Mindez egyenes következménye volt az Algol pusztító "elementáljainak" kaput nyitó "teraphimok" felállításának.
Válasz erre

szemtelen rigó ( #131 ) 2013-06-06 16:48:49
Privát üzenet
Ahtu - Lovecraft - madagaszkári emberevő fa

A lovecraftiánus mitológia egyik földön kívüli eredetű démoni kreatúrája. Hatalmas, csupasz fatörzshöz hasonló testéből hosszú, tekergő csápok nyúlnak ki, amelyek könnyűszerrel összeroppantják az óvatlanul közel merészkedő állatokat és embereket, hogy azután kiszívják belőlük az éltető nedveket. Afrikában sajátos kultusz alakult ki körülötte, amely emberáldozatokat és öncsonkító rítusokat foglal magába.

Az Ahturól szóló (első) történet megjelenését évtizedekkel megelőzően, 1878-ban egy német felfedező, Carle Liche azt állította, hogy madagaszkári utazása során tanúja volt, amint egy hatalmas húsevő növény elevenen felfalt egy nőt, akit áldozatként ajánlottak fel a számára. "A fa nagyságú, ananászhoz hasonló növény tetejéről nyolc, egyenként körülbelül 3,5 méter hosszú, a végén elkeskenyedő levél lógott. A fa tetején két, "egymásban elhelyezkedő, csészéhez hasonló képződményben színtelen, híg, erősen mérgező folyadék gyülemlett fel. Az alsó csésze pereme alól egy sor 2,5 méter hosszú, szőrös, zöld inda nyúlt ki a szélrózsa minden irányába. Ezek fölött hat, rendkívül vékony, körülbelül 1,5 méter hosszú, fehér érzékelőcsáp emelkedett az ég felé, szüntelenül tekergőzve, mint megannyi fenyegető kígyó. Miután az emberek imádsággal köszöntötték a fát, váratlanul körülvették az egyik asszonyt, és arra kényszerítették, hogy másszon fel a fa törzsén. A tetejére érve lehajolt, ivott a csészékben lévő folyadékbél. és nyomban hisztérikus őrjöngési roham tört ki rajta. Le akart ugrani a fáról, azonban a növény egyszer csak megelevenedett, a csápok a kiéhezett kígyó könyörtelenségével rátekeredtek, és egyre szorosabbra fonódtak a testén. Az asszony sikolyait hamarosan gurgulázó hörgés váltotta fel. A fa nyolc hatalmas levele lassan emelkedni kezdett és összezárult a nő körül. Idővel valami visszataszító folyadék kezdett szivárogni közülük: az áldozat vére volt, elkeveredve a többi testnedvvel és a fa nyálkás méreganyagával. A levelek ezután tíz napon át függőleges helyzetben maradtak" Liche később ismét arra járt, és észrevette, hogy a levelek újból lekonyultak és az indák, valamint az érzékelők is elfoglalták korábbi helyzetüket. A közelmúltban lejátszódott borzalmas eseményről csak a fa tövében fehérlő emberi csontok tanúskodtak, Írja a német felfedező "tárgyilagos és hiteles" leírásában.

Válasz erre

szemtelen rigó ( #130 ) 2013-06-04 15:00:41
Privát üzenet

OKIKU KÚTJA

Három fajta szellem Japánban: Obake, Youkai és, Yuurei, Obake szó szerint azt jelenti "alakváltó".

Yokai szó szerint azt jelenti "megbabonázó jelenés", és ezek közé tartoznak szörnyek, orkok és vámpírok.

A yuurei pedig a halottak lelke mégpedig olyan halottaké akik gyilkosság áldozatai lettek, öngyilkosok vagy nem kaptak megfelelő temetést - és bosszút állni térnek vissza ezekért a sérelmekért. Egy ilyen yuurei az Okiku nevű japán szolgáló lány szelleme - akinek története 10 db tányérhoz és egy kúthoz kötődik. Ez a mese egy nőről szól, akit olyan mélyen megsértettek az életében, hogy több mint négyszáz éven át túszul ejtette a lelkét fájdalom az árulás és az hogy megölték. Himeji vár egy impozáns fából készült szerkezet, nagyon jó állapotban őrződött meg a kora ellenére. A vár Himeji-város központi magaslatán áll. Maga a város 30 mérföldre nyugatra fekszik Kobétól. A kastély eredetét a XIV. századra teszik, de maga a torony a XVII. században épült a helyi shogun megbízásából. Az öt-emelet magas torony (Donjon) lábánál található a Hara-Kiri Maru az Öngyilkosok kapuja ahol az arra kötelezettek végrehajthatták a rituális öngyilkosságot. A kapu mellett volt egy kút, amely nem az ivóvíz szolgáltatta; hanem ebben mosták le az öngyilkosságra használt véres fegyvert. A kutat ma Okiku kútjaként ismerik. (most nem foglalkoznék azzal, hogy a kutat egy másik helyre is teszik a történet szempontjából nincs jelentősége)
Okiku állítólag éjjel kiemelkedik a kútból elszámol kilencig aztán sikolt egyet és visszatér a kútba. Okiku történetének különböző legalább 3 változata van.

Okiku története régi, a valódi eredete nem ismert, azonban, hogy először a Bancho Sarayashiki cím alatt játszották 1741 júliusában a Toyotakeza Kabuki-színházban. Okiku egy cselédlány Tessan Aoyama japán szamuráj kastélyában. A szamuráj akarja elcsábítani a gyönyörű lányt, de ő visszautasítja a közeledését. Ezért az cselhez folyamodik és a család vagyonát képező 10 db értékes holland tányérok közül egyet elrejt a lány holmija közé. Majd megtalálja nála és megfenyegeti ha nem lesz a szeretője akkor, nyilvánosságra hozza a lopást. A lány kétségbeesésében s kútba veti magát és megfullad. Attól kezdve minden éjjel feljön a kútból és elszámol 1-9-kilencig majd szörnyű sikoltásba és zokogásba tör ki. Aoyama végül beleőrül az éjszakai jelenésekbe.

- Egy másik változat szerint Aoyama beleszeret a fiatal cselédlányba Okikuba és megígéri; hogy feleségül vesz. Azonban kap egy kedvező házassági ajánlatot egy magas rangú idős nőtől. Aoyama megígéri Okikunak, hogy nem szegi meg a fogadalmát és nem fogadja el az ajánlatot. Okiku azonban kétségek közt gyötrődik és arra gondol próbára teszi Aoyama szerelmét és eltör egy nagyon drága tányért az Aoyama család 10 db-os örökségéből. A hagyományos büntetés ilyen esetben a halál. Eleinte Aoyama meg van győződve arról, hogy a lány véletlenül törte el a tányért és megbocsát neki. Ám amikor kiderül, hogy készakarva őt próbára teendő törte el, megdühödik megöli a lányt és a testét a kútba dobja. Ettől kezdve a lány szelleme feljár a kútból és számolja a tányérokat 1-től 9-ig. Amikor találkozik a lány szellemével a kertben látja, hogy az nem akar bosszút állni rajta, megbocsát neki és sepkukut követ el így követi a lányt a halálba ahol egymáséi lesznek. A harmadik verziót nem tudtam jól lefordítani így azt mellőzném.
Sokan a mai napig hajnalban hallani vélik Okiku számolását és sikoltását a kútnál.

Válasz erre

szemtelen rigó ( #129 ) 2013-06-04 13:51:22
Privát üzenet
Piri Reis térképe

Egy rendkívül különös térkép
Az újkori történelem egyik legérdekesebb rejtélye a térképhez kapcsolódik. A múlt század húszas éveiben az isztambuli Topkapi Múzeum régi, feldolgozatlan térképeit átvizsgálva két - eltűntnek hitt - világtérkép-részletet találtak. A jegyzetek szerint a térképeket Piri Reis admirális készítette 1513 és 1517 között.
Az admirálist Törökországban ma nemzeti hősnek tartanak ugyan, de a maga korában kalózként kezdte pályafutását. Ez akkoriban egyáltalán nem volt ritka eset. Az admirális szenvedélyes térképész volt, minden kezébe kerülő térképet lemásoltatott, majd a XVI. század elején saját kezűleg elkészítette a világ 215 részből álló hatalmas térképét. Mindezek után egy könyvben (Kitab-i Bahrieh = A hajózás könyve) meg is írta a térképpel kapcsolatos kalandjait és észrevételeit. Egy biztos: mint rengeteg nyelven beszélő főtiszt, hozzájuthatott mind a Nyugat, mind a Kelet jól őrzött titkos térképeihez is.
Visszatérve a leletekre, a dolog csak a második világháború után kezdett bonyolódni. Piri Reis könyve - ez állítólag a korabeli török irodalomnak nyelvi szempontból is egyik gyöngyszeme - meglepő mondatokat tartalmazott. Az admirális többek között azt állította, hogy egyszer kezében tartotta a Kolumbusz térképét (mi erre a mai napig nem bukkantunk rá) és hogy Kolumbusz egy könyvből szerzett tudomást Amerika létezéséről, sőt nagyon sokat tudott már erről a földrészről, mielőtt nekivágott volna az Atlanti-óceánnak! Piri Reis szerint ez a könyv még Nagy Sándor idejéből maradt fenn (nyilván többszörös másolatra célzott). Sejthetjük azt is, hogy már Kolumbusz elődei - akikről mi csak nemrég szereztünk tudomást, a vikingek és mások - is olvastak-hallottak Amerikáról.
Térjünk rá a térképekre, helyesebben a fellelt két részletre. A szenzáció tulajdonképpen itt kezdődik. A lapokon az Atlanti-óceán európai, afrikai, amerikai és antarktiszi partjait láthatjuk! A hatodik földrészt csak évszázadokkal később fedezték fel. Ám vegyük sorra azokat a tényeket, amik miatt a Piri Reis-térképek világszenzációk lettek.
1. 1513-17 között Amerika nem jelent meg még a térképeken, legalábbis nem az egész partvonal. Dél-Amerikát lényegében csak jóval később fedezték fel, partvonalai feltérképezésére pedig még sokkal később került csak sor!
2. Az Ó- és Újvilág közti távolságot Piri Reis rendkívül pontosan tüntette fel. Olyan pontosan, ahogy még jóval később sem voltak képesek azt megtenni más térképészek.
3. A földrajzi hosszúságokat - a térkép készítője (készítői?) már alkalmazták; mi ezt csak kétszáz évvel később találtuk fel.
4. A Kanári- és az Azori-szigetek is igen pontosan ott találhatók a térképen, ahol a valóságban is elhelyezkednek (az eltérés mindössze 1 fok).
5. Az Antarktisz létéről senki sem tudott 1513-ban. Mégis, a térkép rendkívül pontosan rajzolja a jég alá süllyedt földrész körvonalait. Olyan adatok is szerepelnek rajta, amiket mi csak az 1949-52-es svéd-brit-norvég közös expedíció révén tudtunk meg.
A legszenzációsabb felfedezés még hátra van. De előbb egy rövid esetleírás: az ötvenes években a térképet a világ legnagyobb földrajztudósai (Hapgood, Arlington, Mallery, Walther, Lineham stb.) vizsgálták, majd az USA haditengerészete térképészeti intézete a legmodernebb műszerek bevetésévelt tette ugyanazt. 1958-ban világossá vált, hogy a térképet olyan rendkívüli pontosság jellemzi, amit a modern tudomány és technika csak a légifényképezés bevezetésével ért el. Feltehető-e ezek után, hogy akik azt készítették, valamikor 1513 előtt - azok repülőgépe(ke)t használtak? A másik bomba akkor robbant, amikor kiderült: a térkép ennek ellenére több helyen ,,hibás", a valóságtól eltér. Például az Antarktisz egyik csücske összeér a dél-amerikai Tűzfölddel: Piri Reis egy földnyelvet rajzolt oda; ahol ma tenger hullámzik. És több antarktiszi parti ponton szárazföldet ábrázol ott, ahol ma másfél kilométeres jégtakaró található. Tévedésről van szó tehát? Nem - és ez az igazi szenzáció! A geológusok földtörténeti és egyéb adatok összevetése után kijelentették: a térkép a valóságot ábrázolja - de nem az 1513-as, hanem a 11 000 évvel ezelőtti valóságot!
Válasz erre

szemtelen rigó ( #128 ) 2013-05-27 10:46:23
Privát üzenet
KALPA VIGRAHA

A Kalpa Vigraha egy kis a Shiva szobor, hogy úgy vélik, hogy a legrégebbi hindu bálvány amit eddig felfedeztek a földön. A Kaliforniai Egyetem berkeleyi sugárzás kutató laboratóriumában végezték a kormeghatározást. A kis bélelt fadobozban levő bálvány a mérések szerint 28.450 éves. Ez azt jelenti; hogy a szobrocska nem is a Kali Yuga idejéből; hanem egy jóval korábbi a Dwapara Yuga korából származik. Egyik az ősi civilizációk Egyiptom, Görögország, Mezopotámia vagy Mohendojaro-Harappa még nem is létezett abban az időben. A gyapjas mamut és a kardfogú tigris még itt kószált a bolygón! A Kalpa Vigraha elég kicsi, súlya mindössze 47gm. A mérete elég kicsi ahhoz, hogy elférjen egy összeszorított kézben. A Kalpa Vigraháról készült fényképek állók, kivéve az a négy CIA-fénykép, amelyek előröl alulról hátulról és felülről mutatják be a bálványt. A fotók alapján úgy tűnik, hogy sárgarézszerű ötvözetből készült, és elég kopott. Némi korrózió látható a Vigraha talpán. Bár ez egy hindu bálvány, nem Indiából került Nepálba. Egy tibeti buddhista szerzetes Lo Monthang hozta egy szokatlan fadobozban Nepálba 1959-60-ban. A szerzetes pontosan felsorolta a CIA illetékesnek; hogy mit tartalmaz a doboz . Akik ezt feljegyezték; de a zavaros körülmények között nem tartották fontosnak; hogy foglalkozzanak vele.
A szerzetest és testőreit később egy incidens folyamán megölték a kínai megszálló csapatok.
Az amerikai CIA tisztviselők nem tudták, mit tegyenek a Kalpa Vigrahát tartalmazó fadobozzal, elküldték hát egy titkos indiai légibázisra. Ahonnan később elszállították a Colorado völgyben levő Camp Hale katonai táborba. Innen Washington DC-be került, ahol egy titkos CIA raktárban tartották és "ST Circus Mustang-0183" felirattal látták el. Több hónap is eltelt, amíg valaki úgy döntött, hogy megvizsgálja a dobozt és annak tartalmát. Egy furcsa kéziratot is találtak az egyedi készítésű elöregedett faládában.

A Kalpa Vigraha egy ólommal bélelt faládában volt, aminek a teteje zsanérral volt rögzítve és egy rúdzárral volt lezárva. A doboz belső tere 8x8x8 hüvelyk a gyártására használt fa 8 cm vastag, míg a fedél 6cm vastag teak fából készült amit; kb 1mm-es bronz-szerű ötvözött szegecseléses módszerrel rögzített lemezzel borítottak. A doboz külső megjelenése alapján arra lehetett következtetni; hogy hosszú ideig volt eltemetve. A felületen a korrózió eltávolítására tett kaparás nyomok láthatók. A bálványon bizonyos fokú természetes oxidációs pusztulás volt látható. A kis falécekre tekert kézirat is jó állapotban volt. A régi szanszkrit pre-rigvédikus szöveget két évig tartott megfejteni a megfejtésben többek közt egy indiai és egy nepáli szakember is részt vett. Arra következtetésre jutottak; hogy a nyelv a hinduizmus proto-történelmi időszakára esik. A kézirat nyelve úgy tűnt, hogy hasonló szanszkrithoz. A nyelvvel előtte sem régész sem történész nem találkozott. A kéziratban a bálvány - "kalpa maha-ayusham Rasayana vigraha" néven szerepel. A CIA dokumentumokban"Kalpa Vigraha." rövidített néven szerepel. A Kalpa Vigraha hasonlít a hindu istenre Shivára térdelő vagy ülő helyzetben az egyik térdén, egy kígyó a ami lombkoronaként tető alkot a bálvány feje fölött. A jobb kezében kör alakú fegyver, talán a hindu mitológiából ismert "Sudharshan-csakra". Egy forgó, korong alakú szuper fegyver 108 fogazott éllel amit, Visnu a hindu isten használt. A nyakában virágfüzér (rózsafüzér). 5.3cm magas 4.7cm széles alapja 2.5cm hosszú és 1.7 cm széles. A fém 3 hurkot képez a kígyóval egy kagylóval és a chakrával. A kézirat lefordítása után a Kalpa Vigraha körüli események rejtélyes fordulatot vettek. A CIA a kutatási dokumentumokat lefoglalta és a csend leple vetült a bálványt és az azt körülvevő anyagokra. "ST Circus Mustang-0183" leltári számon a kutatási anyag a CIA raktárába került, és az egész epizódot a szőnyeg alá söpörték valamilyen megmagyarázhatatlan okból. Ugyanakkor egy meg nem nevezett nyugalmazott CIA ügynök a közelmúltban kiszivárogtatott információiból kiderült, hogy szövege alapján a kézirat bálványra vonatkozó utasításai alapján, egy sor titkos kísérletet végzett a CIA. Gyanútlan embereken az Egyesült Államokban és másutt a világon E szerint a meg nem nevezett forrás szerint a Langleyben, a CIA bennfentes körei sok időt szenteltek 1960-as években végzett kísérletekre, amiket, az ősi kézirat alapján végeztek, és a Kalpa Vigraha bálvány játszotta a legfontosabb szerepet ebben a bizarr kutatásban. A forrás, aki részben részt vett a kutatásban, elmondta, hogy az egyik kísérlet különösen érdekes volt. A bálványt 9 napig egy nagy rézedény ivóvízben kellet tartani; majd ezután a kísérlet alanyának 3 napig naponta egy pohárnyit kellett innia ebből a vízből. A kísérlet eredményei nem voltak ismertek a vizet különböző laboratóriumokban vizsgálták. Azt sem tudták ez ártalmatlan-e vagy sem. A laboratóriumi jelentéseket közvetlenül John McCone CIA igazgatónak küldték. Ebben az időszakban több homeopátiás és ayurvéda irodalmat tartalmazó csomag érkezett a világ minden tájáról. Egy hónappal később, az információt kiszolgáltató ügynököt arra kérték, állítson össze és vezessen a kilenc tagú csoportot, amely elsősorban a nőkből áll, akiknek egyetlen feladata az volt, hogy itassa a vizet a gyanútlan polgárokkal az Egyesült Államokban. Ez volt az úgynevezett "Öntöző Csapat". Az Öntöző Csapat véletlenszerűen választotta ki a kísérlet alanyait minden korú és bőrszínű és nemű emberekből, belső tisztviselőkből álltak. Néhány tizenéves kicsivel több középkorú és számos 60 -65 éves személyt. Az "öntözést" a nélkül kellett végezni, hogy az érintetteknek ne legyen tudomása a kísérletről valamiféle ártalmatlan lehetőséget kellett keresni; hogy fogyasszanak egy pohár vizet, három egymást követő napon. Nem sokkal az "öntözés" kísérletek befejezése után a kísérletet hirtelen lefújták. A következő években, a meg nem nevezett CIA tisztviselő az ügynökségen szolgált nem sokat hallott a kísérletről csak úgy beszéltek róla, mint egy viccről. A hideg háború éveiben feledésbe merült a kísérlet és semmi nem utalt arra, hogy bármi eredménye is lett volna. 2008-ban a már nyugdíjas ügynök hívást kapott egy másik már nyugalmazott ügynöktől, hogy a Kalpa Vigraha eltűnt. Az ügynök, aki hívta tagja volt annak a belső körnek aki tudta mi volt a 60-as években végzett kísérletek célja. A hívó 98 éves volt a hívott fél hasonló korú. Felvetette az Öntöző Csapatot és arról beszéltek vajon milyen eredménye lehetett a kísérletnek. Egy héttel később személyesen is találkoztak és felidézték a neveket akik fogyasztották a vizet. Ekkor tudta meg a kiszivárogtató ügynök, hogy nemcsak egy Öntöző Csapat volt hanem világszerte több is.
A listáik alapján kiszűrték azokat akiknek a neve házasság vagy miatt megváltozott.
A CIA a világ minden táján sejteket hozott létre akik figyelték a Kalpa-tagokat nyomon követték életüket mindenre kiterjedően főként a korukra. A listák szerint többen 110 éves koruk körül, többen 115 éves koruk után hunytak el.

A nevek az amerikai listáról:

Fannie Thomas,- Sarah Knauss, - Mary McKinney,- Lucy Hannah, - Margaret Skeete, Elizabeth Bolden, - Maggie Barnes, - Edna Parker, - Bettie Wilson, - Susie Gibson, - Zora , - Maude Farris Davis-Luse, - Delina Filkins, - Mathew Beard, - Carrie Lazenby, - Myrtle Dorsey , - Elena Slough, - Wilhelmina Geringer Kott, - Clara Huhn, - Ettie Mae Greene, -Emma Verona Johnston, - Odie Mathews, - Florence Knapp, - Irene Frank, - Emma Tillman, - Grace Thaxton, - Minnie Ward, - Arbella Ewing, - Catherine Hagel, - Fred H. Hale, - Sr. , Bertha Fry, - Mae Harrington, - Agatha Mitchell, - Mózes Hardy, - Corinne Dixon Taylor, - Bettie Chatmon, - Mary Christian Johnson Parks, - Mary Parr, - John Ingram McMorran, - Mary Electa Nobel Bidwell, - Martha Graham, - Gladys Swetland, - Mary Randall, - Mary Boone Anna .

Négyen: - Ruth Golonka, - Willie Lee Morgan, - Steven Martin és Bert Jenkins nem természetes halállal haltak meg. Ruth Golonka, egy autóbalesetben, Willie Lee Morgant meggyilkolták. Steven Martin és Bert Jenkins meghalt Vietnamban.

1996 - ban fedezték fel; hogy a bálvány doboza a helyén van azonban a bálvány és a kézirat eltűnt - számos megmagyarázhatatlan haláleset történt a CIA berkein belül a "ST Circus Mustang-0183" tárgy vizsgálatában résztvevő mikrobiológusok és kutatók körében. Számos összeesküvés elmélet született. A Kalpa Vigraha ma valahol Indiában van a CIA kibocsátott 4 db. ma már 50 éves fényképet és hatalmas pénzjutalmat ajánlott a bálvány "visszaszolgáltatójának".
Válasz erre

szemtelen rigó ( #127 ) 2013-05-22 18:58:22
Privát üzenet
TABULA SMARAGDINA - HERMÉSZ TRISZMEGISZTOSZ

A Tabula Smaragdina latin nyelven maradt fenn. Egyesek szerint görög szövege is volt, de elveszett. Mások szerint a Tabula Smaragdinát eredetileg is latinul fogalmazták. Ennek a feltevésnek a szövegben levő görög szavak ellentmondanak. A Tabula Smaragdina tizenhárom mondat. Szerzője a szöveg szerint HERMÉSZ TRISZMEGISZTOSZ (háromszor legnagyobb Hermész). Hermész nevét a gnosztikus és alexandriai iratok jól ismerik. A legvalószínűbb hipotézis, hogy egyiptomi származású ember volt, bár a név nem személynév, hanem úgynevezett beavatási fokozat. Lehet, hogy Toth volt, Toth pedig az egyiptomi leviták magas kasztja, mint Iránban a Zarathusztra, vagy Indiában a risi. Ma úgy mondanánk, hogy mester volt. Kora bizonytalan. Vannak, akik keletkezését az özönvíz után az első generáció idejére teszik, de nem tudni, hogy Kr.e. 8000-ben, vagy Kr. e. 12000-ben történt özönvízre gondolnak-e. HERMÉSZ TRISZMEGISZTOSZ tekintélye igen nagy volt. Felőle még az egyházatyák is különös tisztelettel beszélnek.

Az alexandriai korból HERMÉSZ TRISZMEGISZTOSZ neve alatt egész sereg, főként dialogizált értekezés maradt fenn. A gyűjtemény általában a Corpus Hermeticum neve alatt ismeretes. Ezek az értekezések - ha töredékesek is - világosan jelzik, hogy valamely beavatás oktató művei. Túlnyomó részük inkább kései gnosztikus iratnak látszik, könnyen feltételezhető, hogy itt nem magáról Hermész személyes tanításáról, inkább a hermetikus hagyományba való beavatásról van szó. A Corpus Hermeticumban csak néhány mű van, amely a konvencionális katekizmus stílusnál magasabb nyelvet használ, s e művek gondolatainak folyamatos jelenléte különböző szerzőknél úgyszólván a mai napig követhető. Ezek az értekezések, főként a negyedik (az úgynevezett szent beszéd) és a tizenhatodik (Ammonhoz), a többitől már tömörségüknél fogva is különböznek, sok tekintetben a gnózist, az orfikát, a Kabalát és az egyiptomi hagyományt kötik össze, ma már meg nem állapítható módon szintetikusan, vagy mindössze szinkretikusan.
A hermetikus művek a hellenisztikus Alexandriából kelet felé is elterjedtek, és Európába bizonyos megfogalmazások az araboktól kerültek át. Vannak, akik az egész alkímiát arab eredetűnek mondják. Ez a feltevés ilyen mereven egészen biztosan hamis. A hermetika olyan hagyomány, amelyen, amíg a középkorban Európába került, sok iskola dolgozott. Abban az alakjában, például ahogy Paracelsusnál, vagy Böhménél felmerül, az eredeti egyiptomi és későbbi görög orfikus, püthagoreus és kabalista és arab elemeket meg különböztetni már teljesen lehetetlen. Olyan formájában pedig, ahogy SAINT-MARTIN után jelenik meg, az egész őskori hagyománynak csaknem tudatos egyesítési kísérlete.

TABULA SMARAGDINA

1. Verum, sine mendatio, certum et verissimum - való, hazugság nélkül, biztos és igaz.

2. Quod est inferius, est sicut quod est superius, et quod est superius est sicut quod est inferius ad perpetranda miracula rei unius - ami lent van, az megfelel annak, ami fent van, és ami fent van, az megfelel annak, ami lent van, hogy az egyetlen varázslatának műveletét végrehajtsd.

3. Et sicut omnes res fuerunt ab uno, meditatione unius: sic omnes res natae fuerunt ab hac una re, adaptatione - ahogy minden dolog az egyből származik, az egyetlen gondolatból, a természetben minden dolog átvitellel az egyből keletkezett.

4. Pater eius est Sol, mater eius Luna, portavit illud ventus in ventre suo, nutrix eius terra est - atyja a Nap, anyja a Hold, a Szél hordozta méhében, a Föld táplálta.

5. Pater omnis thelesmi totius mundi est hic - ő a théleszma, az egész világ nemzője.

6. Vis eius integra est, si versa fuerit in terram - ereje tökéletes, ha a földbe visszafordul.

7. Separabis terram ab igne, subtile a spisso, suaviter, cum magno ingenio - válaszd el a Tüzet a Földtől, a könnyűt a nehéztől, tudással, szenvedéllyel.

8. Ascendit a terra in coelum, iterumque descendit in terram et recipit vim superiorum et inferiorum. Sic habebis gloriam totius mundi. Ideo fugiat a te omnis obscuratis - a földről az égbe emelkedik, aztán ismét a földre leszáll, a felső és az alsó erőket magába szívja. Az uralmat az egész világ fölött így nyered el. E perctől fogva előled minden sötétség kitér.

9. Hic est totius fortitudinis fortitudo fortis. Quia vincit omnem rem subtilem, omnemque solidam penetrabif - minden erőben ez az erő ereje, mert a finomat és a nehezet áthatja.

10. Sic mundus cratus est - a világot így teremtették.

11. Hinc adaptationes erunt mirabiles, quarum modus est hic - ez az átvitel varázslata, és ennek ez a módja.

12. Itaque vocatus sum Hermes Trismegistos, habens tres partes philosophiae totius mundi - ezért hívnak Hermész Triszmegisztosznak, mert a világegyetem tudásának mindhárom része az enyém.

13. Completum est quod dixi de operatio solis - amit a Nap műveleteiről mondtam, befejeztem.

AZ ARAB VÁLTOZAT

1. Való, való, nincs benne kétség, biztos, megbízható.

2. Íme, ami fent van, alulról jön, ami lent van felülről. Az Egy műve a varázslat.

3. Ebből az Egyből egyetlen művelettel minden létező így keletkezett.

4. Apja a Nap, anyja a Hold, a Szél hordozta méhében, a Föld táplálta.

5. Ő a varázslat nemzője, őrzője, ereje tökéletes, a fények élesztője.

6. Tűz, amely földdé válik.

7. Válaszd el a tüzet a földtől, a könnyűt a nehéztől, vigyázva, mesteri kézzel.

8. A földről az égbe száll, úrrá lesz a fény fölött, s ismét leszáll a földre. Megszerzi a felső és az alsó erőket. Így lesz úrrá afölött, ami fent van, s ami lent. Mert veled van a fények fénye, s ezért a sötétség előled kitér.

9. Az erők erejével leszel úrrá a finom fölött, és hatolsz be a nehézbe.

10. Olyan ez, mint a világ teremtése.

11. Az ilyen tett varázslat, és ez a módja.

12. Ezért neveztek Háromszor Nagy Hermésznek.

13. Amit a Nap műveleteiről mondtam, befejeztem.

Gabir ibn Khajjam (Al Gabir)

A Tabula Smaragdina mondanivalója a következő. Ha az ember az Egy varázslatának műveletét végre akarja hajtani, műveletéhez az, ami lent van és ami fent van, egymásnak megfelel. Mert ahogy minden dolog az Egy gondolatából származik, úgy a természetben is - átvitellel ugyan, de - minden az Egyből keletkezett.

Hogyan származott és hogyan keletkezett?

Nemzője a Nap. Anyja a Hold. Méhében a Levegő hordozta és a Föld táplálta. Mert ő (a théleszma) az egész világ nemzője. Ereje a legmagasabb fokra akkor lép, ha a földre ér és onnan visszafordul. Ez pedig a művelet teóriája, mondjuk, ez volt az ismeretelmélet.

Most következik a gyakorlati útbaigazítás. Mit kell tenni? A tüzeset a földtől és a könnyűt a nehéztől el kell választani. Az elválasztásban a tudás éppen olyan fontos, mint a szenvedély. Megkülönböztetni és megkülönböztetni. Ez a legfontosabb.

E művelet közepette (a théleszma) fölemelkedik, aztán leszáll, hogy a felső és az alsó erőket is magába szívja. Ilyen módon az ember a dolgok fölött levő hatalmat elnyeri. A sötétség pedig eloszlik. Az ember oly hatalom birtokába jut, amely a légneműt is megfoghatóvá és legyőzhetővé teszi, a nehéz anyagot pedig áthatja.

A világot ilyen módon teremtették és ez az átvitel módja is. Mindez tulajdonképpen nem egyéb, mint a Nap művelete.

PARACELSUS a Tabula Smaragdinához azt a megjegyzést fűzi, hogy a tizenhárom mondat az az univerzális recept, amely szerint a dolgok természetes, vagy tökéletes állapotukba helyezhetők. Különbség a földi, ásványi, növényi, állati, lelki, szellemi körök között nincs, mindegyikre egyaránt alkalmazható.

A legeslegelső gondolat, amit meg kell érteni, hogy mit jelent az Egy varázslatának műveletét végrehajtani. (Az arab szöveg szerint: Az Egy művelete a varázslat.

Ez a művelet:

1. Az embert a dolgok fölött való hatalomhoz juttatja.

2. A világot is ilyen módon teremtették.

3. Tulajdonképpen nem egyéb, mint a Nap művelete.

Akármilyen nehéz is legyen megtanulni és gyakorolni, érdemes. A dolgok fölött való hatalmat ígéri (nem az önkényt!). A légnemű legyőzhetővé lesz (az ember repül!) és a nehéz anyag átlátszóvá (mint a röntgensugarakkal). Az arab szöveg azt mondja: olyan ez, mint a világ teremtése.

Hogyan kell kezdeni? Úgy, hogy az ember megkülönböztet. A könnyűt a nehéztől elválasztja. A példa mindjárt világosságot fog teremteni: Pál Apostol azt írja, hogy az ember élhet test szerint és szellem szerint. Ugyanő más helyen hármas megkülönböztetést tesz, testi, lelki és szellemi között. Szarkikosz, pszükhikosz, pneumatikosz. És ugyancsak PÁL a természeti és a szellemi ember megkülönböztetését tanította.

A Tabula Smaragdinában az elválasztást ilyen módon kell értelmezni. Ez a belső chemia alapművelete: megkülönböztetni. A dolgokat egymástól elválasztani és azokat külön tartani és azokat elnevezni és külön-külön azokat megismerni. Az első lépés a tüzes és a földes elemek megkülönböztetése. Testemben - mondja PÁL - más törvényt látok, amely ellen értelmem szembefordul.

Amit tehát a Tabula Smaragdina tanít, az a belső chemia analitikus módszere. Egyfajta beavatás, amely szerint az ember a dolgokat, de elsősorban önmagát, mint Paracelsus mondja, a tökéletesség állapotába helyezheti. Olyan transzmutáció (átváltozás), amely minden létezőre alkalmazható.

Mi ennek az átvalósulásnak ismertetője? Az, hogy pontosan olyan, mint amilyet a Nap végez, amikor világosságával és melegével és sugarainak egyéb életkeltő tulajdonságaival életet fakaszt és nevel. Senkinek se jusson eszébe ezt a hasonlatot elcsépelt metaforának tartani. A szellem és a Nap műveletei között analógia van, s az analógia nem hasonlat, hanem egyfajta logika. Erről még éppen eleget lesz szó.

A Tabula Smaragdina azt mondja, hogy ugyanazt a sugárzó, életfakasztó meleg világosságot, amellyel a Nap a természetet elárasztja, az ember önmagában megvalósíthatja és azt a sugárzást életének tartalmává teheti. De ugyanezzel a sugárzással a dolgokat is áthathatja. Ez a művelet az, amit később alkímiának neveztek el. Aranycsinálásnak azért mondják, mert az arany a Napnak megfelelő fém és amikor az ember önmagát fénnyel és meleggel itatja át, önmagát Nappá, vagyis arannyá változtatja.

Az alkímia azt mondja, hogy a lények és a dolgok meg- és átváltoztathatók. Annál is inkább, mert ahogy a lények és a dolgok itt a földön élnek, az nem is természetes, nem is tökéletes.

De van olyan eljárás, amellyel az ember önmagát a tökéletességbe helyezheti, és ez az eljárás ugyanaz, mint amellyel a dolgokat is tökéletessé teheti. Az alkímia az a tudás, mely a tulajdonságok és az elemek megváltoztathatóságát tanítja oly módon, hogy abból indul ki: a környező jelen világ nem az eredeti természet, hanem annak elrontott alakja. Ezt a romlást ki kell küszöbölni és az eredeti természetet helyre kell állítani. Az analógia nyelvén ezt úgy fejezték ki, hogy az elemeket arannyá lehet változtatni.

A Tabula Smaragdina ezek szerint nem egyéb, mint annak a műveletnek receptje, amely szerint a világ (ember, tulajdonság, dolog, elem, fém, stb.) eredeti és valódi állapotába visszahelyezhető. Ilyen művelet van. A művelet tulajdonképpen és végeredményben egyetlen mondatban kifejezhető. Esetleg egyetlen képletben. Ezt a képletet az alkímia az analógia nyelvén a Bölcsek kövének nevezi. Kőnek nevezi azért, mert ez minden egyéb gondolat és művelet fundamentális alapja.
Válasz erre

szemtelen rigó ( #126 ) 2013-05-16 17:01:02
Privát üzenet
Skeleton Lake Csontváz Tó Roopkund

Roopkund egy kicsi csodálatos jeges tó egy hágó két csúcsa közti nyeregben a himalájai Gharvalban. A tó magasságára ellentmondásos adatok vannak egyes források szerint a tó 5029 m magasságban található más források 4778 m a tengerszint feletti magasságot, mondanak. A Himalaya területe rendkívül gazdag legendákban és ez alól Roopkund sem kivétel. Az egyik legenda szerint Nanda Devi és Shiva ezen a területen vívott a sikeres harcot a démonok ellen. Nanda Devi megszomjazott, és Shiva létre hozta a tavat, hogy tudjon inni. Amikor Nanda Devi lehajolt a tóra inni látta, hogy milyen tiszta és gyönyörűen tükrözi az arcát.- így kapta a tó kapta nevét : "Roopkund" - talán Tükörtó - Nyáron, a nap megolvasztja a jeget a tó körül, és akkor szörnyű látvány tárul az emberek szeme elé - emberi és állati (ló) csontok és koponyák veszik körbe a tavat. Először 1898-ban található írásos nyoma a ,,leletnek". Azonban valószínűleg ez nem érdekelt akkor senkit és így feledésbe merülhetett egészen 1942-ig amikor egy helyi ranger rábukkant a csontokra. Arra gondoltak, hogy talán a Japán hadsereg akart meglepetésszerű támadást indítani a hágó felől. Az alacsony hőmérséklet a tiszta levegő és a klíma nagyon jó állapotban őrizte meg a maradványokat. A feltételezések szerint valamennyi embert és állatot a tóparton egyszerre érte a halál. A tóban levő csontok később kerültek oda földcsuszamlások által. Összességében 600 ember (nők; férfiak; gyerekek) haltak itt meg, (eddig azonosítottak legalább 500 főt). Kezdetben a kutatók nem voltak biztosak, abban mi okozta a halálukat. Néhányan az éhezésnek, a hóviharoknak, ismeretlen járványnak földcsuszamlásnak vagy tömeges öngyilkosságnak tulajdonították a történteket. A későbbi kutatásokkor a radiokarbon vizsgálatok azt mutatták, hogy ezek az emberek Kr.u. 850 körül haltak meg. A koponyák és a csontok elemzésekor, hogy ezek az emberek nagy valószínűséggel egy hirtelen extrém jégesőben lelték a halálukat. Ebben a régióban kb. 7 cm átmérőjű jégeső sem ritka. A sérülések leginkább a koponyák felső részén keletkeztek; míg a többi csont kevésbé sérült. Menedék híján az embereket megölte a jégverés. A helyi legenda a következő magyarázatot adta. Jasdhawal fontos zarándokhely volt- Nanda Devi istennő dicsérték itt. Kannaudzs király is ide indult kíséretével. Azonban figyelmen kívül hagyta a vallási protokollt. A királlyal volt egész kísérete táncos lányok zenészek és várandós felesége is. A tónál a király felesége megszült. Ezzel megsértette az istennőt mert az újszülöttek és az anyjuk a vallás szerint tisztátalannak minősülnek bizonyos ideig. Ezért szörnyű vihart küldött rájuk, amitől a zarándokok mind elpusztultak a helyszínen.
Válasz erre

Törölt bejegyzés ( #125 ) 2013-05-16 16:59:56
Törölve
szemtelen rigó ( #124 ) 2013-05-05 13:22:13
Privát üzenet
Rudolph Valentino elátkozott gyűrűje

Rudolph Valentino a mozivászon latin szeretője volt, a mai napig minden héten tesz valaki friss virágot a hollywoodi Memorial Parkban levő kriptáján. Halála után sokáig keringett egy legenda egy fekete ruhás nőről "Lady In Black" aki 1926-tól kezdve minden héten virágot hozott a sírjára. Sokan díszítik a sírt vörös rózsákkal azonban kevesen tudják; hogy Valentino halálának az "oka" egy átok. Egyes médiumok úgy vélik Valentino a mai napig aktív és nyugtalan szellem és amelynek okát abban látják, hogy keresi azt az elátkozott gyűrűt amely halálának oka és amelyet a síron túlról is szeretne elpusztítani. És ez nem csak legenda.( mondják a hívők)

Valentino 31 évesen halt meg az előtte levő hét évben 14 nagy filmet forgatott. A nagy sikert Az Apokalipsis négy lovasa és a Sejk című film hozta meg számára; ekkor vált a nők milliói számára sexuális idollá.

Aztán történetek kezdtek keringeni egy elátkozott gyűrűről, amelyről többen hiszik; hogy oka volt Valentino korai halálának. A történet szerint a gyűrűt 1920-ben vette egy San Francisco-i ékszerüzletben, annak ellenére vette meg, hogy a tulajdonos azt mondta neki, hogy minden korábbi tulajdonosára balszerencsét hozott. Valentinót nem érdekelte a mese és megvette a gyűrűt. Azt viselte is 1923-ban az Ifjú Rádzsa című filmjében ami a legnagyobb bukás volt karrierjében. Ekkor eltette a gyűrűt és nem viselte egészen 1926-ig amikor újra New Yorkban forgatott - a Sejk fia című filmben - ekkor akut vakbélgyulladást kapott és két héten belül meghalt. Halála után Pola Negrit arra kérték válasszon egy emléket Valentino tárgyai közül. Nem ismerte a "gyűrű átkát" ezért a kis ezüst gyűrűt választotta. Szinte azonnal megbetegedett egy ismeretlen kórban ami majdnem véget vetett a karrierjének. Egy évvel később még mindig betegen találkozott Russ Colomboval aki kísértetiesen hasonlított Valentinora. Pola Negri neki ajándékozta a gyűrűt. "Ő egy másik Valentino" -mondta. Néhány napon belül Colombo elhunyt egy titokzatos lövöldözésben. Unokatestvére odaadta a gyűrűt Russ legjobb barátjának Joe Casino előadóművésznek. Casino egy üvegbura alatt tartotta és nem vált meg tőle akkor sem; mikor a Valentino relikviák gyűjteménye számára kérték tőle. Végül Casino úgy döntött a gyűrű nem átkozott és viselni kezdte - egy héttel később egy teherautó halálra gázolta. A gyűrű Joe testvérének Delnek a birtokába került aki nevetett az egészen és azt mondta őt nem félemlítik meg vénasszony mesékkel. Sokáig hordta a gyűrűt és nem lett baja tőle. Ekkor sokan arra gondoltak nincs semmiféle átok csak szerencsétlen véletlenek sorozata. Aztán egy este Del Casinot kirabolták a betörőt James Willis meghalt amikor a rendőr figyelmeztető lövése véletlenül eltalálta. Az ellopott dolgok között ott volt Valentino gyűrűje.

Nagyjából ebben az időben, egy producer Edward Small úgy döntött, hogy a filmet forgat Valentino életéről. Jack Dunnt hívták be egy próbajátékra, beöltözött Valentino régi jelmezeibe és viselte a gyűrűt is ! Bár Dunn csak 21 éves volt, amikor a próbajátékon részt vett. tíz nappal később meghalt egy ritka vérbetegségben. A gyűrű ezután eltűnt a szem elől, és soha nem viselt senki. Egy évvel Dunn halála után, egy bankrablásra került sor a Los Angeles-i bankban, a tolvajok zsákmánya több mint 200.000 dollár készpénz volt. A rendőrség rajtaütött a társaságon két bandatag meghalt és három bámészkodó megsérült.

A bankrablók vezetőjét Alfred Hahnt, később elítélték és börtönbe került. A tárgyalásán Hahn kijelentette: "Ha tudtam volna, hogy mi volt, hogy a bank széfjében a pénzen kívül, egy másik bankot választottam volna magamnak." Amit Hahn csak később tudott meg az, hogy a bank pincéjében levő széfben őrizték Valentino gyűrűjét!
A gyűrű sok évig a bank széfjében maradt a mai hollétéről ma nem tudni semmit.
Válasz erre

szemtelen rigó ( #123 ) 2013-05-04 19:53:23
Privát üzenet

Bhangarh az elátkozott város Indiában

A város határai előtt az ASI az Indiai Régészeti Felmérési Hivatal táblát helyezte el:

" Bhangarh határain belülre a belépés napkelte előtt naplemente után szigorúan tilos."

Bhangarh romjai az indiai Rajasthan államban vannak. A romok kihaltak éjszaka ennek ellenére, a helyiek beszámolója alapján furcsa zajokról számolnak be. Beleértve zenét és mulatság hangjait amelyek a vár romjai közül hallatszanak ki. Két történetét is ismerjük annak a város miért lett átkozott.

Az egyik mítosz szerint Bhangarh városát Guru Balu Nath (Baba Balanath) átkozta meg.
Eredetileg ő engedélyezte a város építését azzal a kikötéssel - ne építsenek olyan magas tornyot amelynek árnyéka arra helyre vetül ahol a meditációját végzi. Ha mégis megteszik a város elpusztul. Noha az átkot ismerte Ajab Singh mégis oly magas tornyot építtetett; hogy annak árnyéka guru szent helyére vetült. Az átok pedig beteljesült, éjszaka pedig szellemek kísértik a várost.

A másik mítosz egy hercegnőről szól.

Bhangarh Ratnavati hercegnő varázslatos szépsége páratlan volt egész Rajasthanban. Mikor a hercegnő tizennyolc éves lett sorra érkeztek a házassági ajánlatot más államok uralkodóitól. Ugyanabban a régióban élt egy tantrikus mágus az okkult nevű Singhia aki halálosan szerelmes volt a hercegnőbe. Tudta, hogy látnia sem szabad megengedni, nemhogy találkozni vele. Egy nap, látta, hogy a hercegnő szobalánya a piacon vásárol illatos olajat vásárol neki. Ezt látva támadt egy ötlete, hogyan találkozhat a hercegnővel. Fekete mágia használatával elvarázsolta az olajat, amelyhez ha a hercegnő hozzáér, azonnal beleszeret a mágusba és a karjaiba omlik. A hercegnő meghiúsította a tervét. Látta az olajon, hogy tantrikus bűvölet alatt áll, így eldobta az olajjal teli kancsó egy nagy kőhöz csapódott. Amint az olaj megérintette a követ az a gonosz mágus felé hengeredett és halálra zúzta őt. A haldokló Singhia megátkozta a palotát és azokat, akik benne laktak - hogy pusztuljanak el, de ne születhessenek újra. A következő évben háború tört ki Bhangarh és Ajabgarh között a csatát senki sem élte túl, még Ratnavati hercegnő sem. Vannak emberek, akik azt mondják, hogy Bhangarht, a szorongás és a nyugtalanság furcsa légköre járja át. Az átok miatt senki nem telepszik le Bhangarhban aki mégis megteszi meghal. Az emberek a város környékén csak szalmatetős házakat építenek a cseréptetős házak állítólag összeomlanak

Válasz erre

szemtelen rigó ( #122 ) 2013-05-04 18:29:47
Privát üzenet
Kis Vörös Ember

A Napóleon emlékirataiban megemlíti a találkozását egy híres személlyel az úgynevezett "a kis vörös ember"-el, aki egy szellem és megjelenése előjele annak, hogy tragédia fog történni Franciaországban. Állítólag 260 éve élt a Louvreban és a Tuileriákban Párizsban. Medici Katalin volt az első, aki szembe találkozott a jelenéssel. 1564-ben, a Tuileriák az építése alatt történt, hogy találkozott a gnóm-szerű lénnyel, aki tetőtől talpig vörösbe volt öltözve. Katalin balszerencsés előjelnek tekintette a találkozást és hamar kiderült az is, hogy a jelenés nem volt hús-vér ember. Végül is az ő biztatására hajtották végre a hugenották Szent Bertalan - napi lemészárlását. A vörös ember megjelent IV. Henrik király előtt is aki ellen 1610 május 14-én Francois Ravaillac merényletet követett el a párizsi Ferronnerie utcában. Ravaillac több késszúrással végzett a királlyal, majd Montbazon hercegét is megsebesítette, tettéért pedig utóbb szörnyű halállal lakolt: május 27-én felnégyelték a Gréve téren, utóbb pedig családjának is megtiltották, hogy eredeti nevét használja. 1792-ben és 93 is megjelent XVI. Lajos és Marie Antoinette előtt - Lajost megfosztották hatalmától és Marie Antoinettel együtt lefejezték. A vörös ember először1798-ban jelent meg Napóleon előtt az egyiptomi hadjárat előtt. A szellem megjelnt Napóleonnak, és alkut ajánlott az ambiciózus tisztnek.
A szerződés feltételei szerint, Napóleon egy évtizeden át élvezheti a dicsőséget az európai harctereken. A furcsa látogató azt mondta, hogy ő az uralkodók tanácsadója volt a múltban és most Napóleonnak fog tanácsot adni. Noha az egyiptomi hadjárat nem volt sikeres. 1800-1810-ig a (Wagram után) a hatalma csúcsán volt. A schönbrunni kastélyban ismét meglátogatta a titokzatos vörös jelenés. Napóleon sikeres 10 évet tudott maga után és újabb 5 évvel hosszabbította volna a szerződést a vörös jelenéssel. A szellem ráállt azonban óva intette attól; hogy Oroszországra támadjon. Mint tudjuk Napóleon figyelmen kívül hagyta az intést. Az eredmény; egy a waterlooinál katasztrofálisabb vereség volt az áldozatokat figyelembe véve. A vörös szellem harmadszor és utoljára 1814 jan1-én jelent meg röviddel az előtt (3 hó) hogy a császár kénytelen volt lemondani.

Válasz erre

szemtelen rigó ( #121 ) 2013-04-19 11:56:10
Privát üzenet
Zana a nagylábú

A Kaukázus nyugati területén Abháziában a jetit vagy nagylábút abnauyunak hívják.
1962-ben Boris Proshnev professzor kollégája Alexander Mashkovtsev zoológus professzor hallotta először Zana történetét. Kutatásokat végzett ezzel kapcsolatban. Halála után Proshnev vette át a munkáját. Zana története az általa publikált The Struggle for Troglodytes című munkájában - ami a Prostor magazin 113-116-ig oldaláig olvasható.

Zana egy nőstény abnauyu akit elfogtak, és akit megszelídítettek. Együtt élt egy emberi közösséggel. Tkhina falu közelében temették el Abházia Ochamchiri területén az 1880-as vagy az 1890-es években.
Fogvatartásának módja és kezdete homályos. Valószínűleg már gazdát cserélt egyszer mielőtt eladták az uralkodó hercegnek DM. Achbának aki a névleges vezetője volt Zaadan régiónak.

Később az egyik hűbéresének Chelokuának a birtokába ment át és még később elajándékozták EDGI Genabának, aki ellátogatott a régióba. Elvitte a lányt, megbilincselve és láncolva, a birtokára Tkhina faluba a Mokva folyó mellé, ami 78 km-re van Sukhumitól Abházia fővárosától. Genaba épített neki egy erős házat; ahova úgy adták be az élelmiszert, mert vadállat módjára viselkedett. Egy lyukat ásott magának a földbe és abban aludt. A meleget kimondottan nem bírta. 3 évig tartották így miközben folyamatosan szelídült. Három év után egy akáckerítéses féltető alatt élt a ház közelében később szabadon engedték de soha nem ment messze attól a helytől, ahol az ételt kapta.

A falusiak sokszor botokkal szurkáltak át az akác-kerítésen, Zana pedig nagy haraggal elkapta a fogaival és üvöltött. A bőre fekete volt, vagy sötét szürke, és az egész testét vöröses-fekete szőrzet borította. A haja kócos volt, és vastag, sörény-szerűen lógott le a hátán.

Nem tudott beszélni, az évtizedek alatt, Zana nem tanult meg egy abház szót sem, csak artikulálatlan hangokat adott ki magából és motyogott, és sírt ha bántották. A nevére azonban reagált, egyszerűbb parancsokat végrehajtott. És megijedt mikor kiabáltak vele. Annak ellenére, hogy nagyon magas volt, masszív, széles, hatalmas mellekkel és fenékkel, izmos karokkal és lábakkal, valamint az ujjai hosszabbak és vastagabbak voltak, mint az emberi kéz. A arca ijesztően széles, arccsontja magas, orra lapos, kifordult orrlyukakkal, szája széles nagy fogakkal, alacsony homloka volt, és a szemei vöröses árnyalatúak. A legfélelmetesebb jellemzője az állati arckifejezése volt, amibe kevés emberi szorult.

Néha spontán módon valami nevetés félét produkált, ilyenkor látszottak nagy fehér fogai. Az utóbbiakkal a legkeményebb diót is szétharapta. Évekig semmilyen változás nem látszott rajta, nem őszült, fogai nem romlottak meg. Nagyon erős és gyors volt lehagyta a lovat és mindig úszott a Mokva folyóban akkor is ha éppen áradt és erős volt a sodrása-
Látszólag erőfeszítés nélkül felemelt az egyik kezével egy 80 kilós zsák lisztet és elvitte a falu vízimalmába. a vízimalom a faluba. Nagyon szerette a szőlőt - és a bort is ha hagyták bódultra itta magát és utána több órán keresztül ájulás - szerűen aludt. Mindent megevett, amit adtak neki puszta kézzel és hatalmas falánksággal, beleértve a puliszkát és a húst is. Esténként el szokott barangolni a környező hegyekre. Egy nagy botot vitt magával kutyák és más veszélyes ellenség ellen. Egy furcsa játékot játszott kövekkel, megrázta őket a markában, aztán ledobta őket. Még télen sem viselt ruhát, de nagyon örült ha kapott ruhafoszlányokat és az ágyékkötőt elviselte magán.
Néha bement a házba, de a nők féltek tőle, Mindig engedelmeskedett gazdájának, EDGI Genabának. A felnőttek vele szokták ijesztgetni a gyerekeket, de Zana sosem támadott gyerekekre.
Egyszerű házi munkákat elvégzett, mint például gabonaőrlés, kukoricamorzsolás, tűzifát és vizet vitt haza, vagy a zsákokat vitt a vízimalomba. Végül emberi gyermeket is szült ( ki lehetett az apa ???). Zana többször is terhes lett különböző emberektől mindig segítség nélkül szült és az újszülöttet hideg forrásvízben mosta le. A félvér csecsemők nem élték túl általában a tortúrát.
Ezért később, ha szült a falubeliek elvették az újszülöttet tőle időben, és ők nevelték azokat. Négy alkalommal történt ez meg, és két fia és két lánya nőtt fel az emberek közt. Teljes értékű és normális férfiak és nők, akik beszéltek. Igaz, hogy volt valami furcsa a fizikai és mentális funkcióikban, de mégis teljes mértékben képesek voltak a részt venni a munkában és a társadalmi életben. Egyik fia Khwit 1954-ben halt meg. A pletykák, hogy az apja valójában EDGI Genaba, de Sabekia családnéven anyakönyvezték.
Figyelemre méltó, hogy Zanát a Genaba család sírhelyén temették el a és hogy Zana a két legfiatalabb gyerekét a Genaba felesége hozta el tőle.

Khwit erős felépítésű volt sötét bőrű, de alig örökölt valamit a Zana arcvonásaiból. Khwit, 65 vagy 70 éves korában halt meg. Nagyon erős volt és hamar dühbe gurult. Sokat verekedett a jobb kezét is elvesztette egy csetepatéban, de a bal keze elég volt neki, hogy tudjon kaszálni, fára mászni. Tkvarcheli városba költözött, ott is halt meg, de Tkhinában temették el. Porshnev egészen 1965-ig próbálta Zana csontjait-, maradványait feltárni de nem járt sikerrel.
Válasz erre

1 2 3 4 5 
FőoldalAdataimKvízKvíz RanglistaÜzenetekIsmerőseimKéptárFórum
E-mail cím:
Jelszó:        
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszavam

Kapcsolat: info@kvizcity33.hu
2008. Kvízcity33.hu. Minden jog fenntartva!
Polgári Kvízjáték oldal